uyku kulaklığı hakkında iki soru

tam ismini bilemedim, "uyku kulaklığı" dedim. oda arkadaşımın horlamasından uyuyamıyorum.

1) uyku kulaklığı için önerileriniz nedir? pahalı olmasın lütfen.
2) uyku kulaklığının herhangi bir dezantajı var mıdır? yani bir kere kulaklığa, sessizliğe alıştıktan sonra her türlü sese karşı güçlü bir takıntı gelişmesin? bundan korkuyorum açıkçası. yani günlük hayatta bile seslere karşı takıntı olmasın bende? obsesyona da yatkınlığım var çünkü ya da mesela diyelim 2 ay her gün taktım, sonra takmamaya başladım diyelim (sonuçta ömür boyu takacak halim yok), bu durumda uyuyamamaktan korkuyorum.

son olarak da, uyku kulaklığının herhangi bir fiziki zararı oluşur mu sürekli takmak durumunda? 1-2 sene kullanmam gerekbilir açıkçası.

eğer sizi rahatsız eden tek şey horlama sesi ise ve sadece uyurken takacaksanız hayatınızın geri kalanını etkileyeceğini sanmıyorum. uzun süre silikon kulak tıkacı kullandım ciddi bir zararını görmedim. ama ben çok uzun süre takıyordum ve bu nedenle bazen az miktarda kaşıntı yapıyordu.

tavsiyem silikon kulak tıkacı alın ama her marka iyi değil. bazıları çok sert oluyor ve kulağınızda durmuyor bir türlü. şu an marka hatırlamıyorum be yazık ki ama en iyi olanlar hep ucuza aldıklarımdı. çifti ortalama 10-12 lira oluyor.
  • görünmezkaza  (15.01.19 20:57:56)
balmumu kulak tıkacı aldım ben geçen gün. hiç rahatsız etmedi. tavsiye edebilirim.

üst komşusu hayvan gibi gürültücüspor
  • windows95  (15.01.19 21:03:39)
3m marka kulak tikaci tavsiye ederim. Yumuşacık. Boyle parmaklarimla kulaklarimin dibine kadar sıkıştırıyorum kucucuk oluyor sonra kulagin icinde yavas yavas büyüyor. Cok kaliteli. Cifti 20-25 olmali. Eger ankara icindeysen bir cift verebilirim. Bende bir suru var.

  • hepbiarayisicinde  (15.01.19 22:47:06)
kulak tıkaçları zararlıymış iyi araştırın.

  • for day to break  (15.01.19 22:52:38)