Youtube'da niye videoya yorum yapmaya tesvik ediyorlar?

Videolarda hep görüyorum bunu, bir seyler anlatiyor ve videonun sonun da sizce su soyle mi boyle mi yorum kismina yazin diye yorum yapmaya tesvik ediyorlar. Bunun o kanala nasil faydasi oluyor, cok yorum almis videoyu youtube algoritmasi onerilenler kisminda daha cok mu cikariyor?

algoritması öyle demek ki, izlenme sayısı, like, unlike ve yorum sayısının ortlaması alınıp rakipler arasında yükseliş sağlanıyor olmalı.

  • killerbee  (14.01.19 15:25:42)
Stalkladigin kiz yorum yazmistir bakmak istersin, sen de izlemis olursun. Belki bu tip elden ele dolassin hit artsin diye de olabilir.

  • bos gezenin bos ustasi  (14.01.19 15:28:07)
Yorum oylama falan yaptıkça trend'lere çıkma ihtimali artıyor, trend'lere çıkınca görüntülenme artıyor, görüntülenme arttıkça videoya yüklenen reklamlar daha çok izleniyor, reklamlar izlendikçe daha çok para kazanılıyor ama normalde Youtube'un yayın politikası gereği bu tip teşvikler-müdahaleler yasak, şikayet edilirse sıkıntı çıkabiliyor.

  • angelus  (14.01.19 15:29:59)
algoritmmaya girebilmek için.

Yasak değil. Şu takip et, yorum yaz para kazan mantığındaki siteleri bilirsiniz. 100 TL ye 5K yorum 10K takip siteleri.. Youtube bir event yapıldı ondan olmuş olabilir diye bu tarz organik takipçi artışına hiçbir şekilde müdahale edemiyor.
  • plastic_angel  (14.01.19 21:14:52)