Yunanistan miras dolandiricilik?

Merhaba,

bir tanidigim eksiduyuru'dan sormami istedi. internetten biri ile tanismis.

- kizin numarasi 0531'li ama kiz yunanistan'da selanik'te yasiyormus.
- annesi babasi vefat etmis, dayisiyla birlikte kaliyormus.
- turkiye'de miras kalmis annesi ve babasindan, bu mirasi almak icin turkiye'de nikah kiymasi gerekiyormus.
- dayisi kizi yunanistan'da evlendirip mirasa konmak istiyormus.

butun bu hikayelerden sonra kizin para istemesi gerekiyor normalde (benim "nigerian money scam" durtulerim bunu bekliyor). ancak para mevzusu acilmamis. (yani henuz acilmamis ilerde ne olur bilmiyorum)

yukaridaki maddelerden "yav bu iste bir is var haci" dediginiz maddeler neler?

Tesekkurler eksiduyuru timi.

"bu mirasi almak icin turkiye'de nikah kiymasi gerekiyormus"

  • malheiros  (13.01.19 23:25:27)
ilk aşamada açmamıştır. devamında açar.

  • lisw  (13.01.19 23:25:48)
@cesario inanan insanlar var ki dolandiricilar halen bu isten ekmek cikartabiliyorlar.

  • dunden kalmis yemek  (13.01.19 23:46:38)
dayisi ile evlenecekmis gibi duruyor:) saka bir yana bu konunun buraya gelmesi basli basina bir scam, neresi inandirici merak ettim.

  • tresrichesheures  (14.01.19 00:01:44)
@tresriches :) sacma oldugunun ben de farkindayim bu topa ben girmezdim. yalnizca merak ediyorum ne zaman ve ne amacla para isteyecek diye su an...

silebilirim basligi ama bence burada kalmasinda yarar var insanlar arama motorlarinda arar ve belki dolandirilmaktan kurtulur...
  • dunden kalmis yemek  (14.01.19 00:07:40 ~ 00:08:25)
büyük ihtimalle param yok, para gönder yanına geleyim evlenelim ve mirası alalım diyecek.

senin ki de şöyle desin: ben yarın arabayla selanik'e geleyim, konsoloslukta evlenelim, konsoloslukta yine sen bana vekaletname ver, senin miras işini halledeyim, hesabına düşen paradan sonra bana %20-30 bir şeyler ateşle

bakalım ne diyecek
  • malheiros  (14.01.19 00:13:46)
@malheiros isin ilginc yani da o, kiz selanik'ten otobus/minibus oldugunu ve kendi imkanlariyla gelecegini soylemis. bir arkadasi da gelmesine yardim edecegini soylemis.

patlamis misirimi aldim para isteme sebebinin ne olacagini ogrenmeyi bekliyorum su an :)
  • dunden kalmis yemek  (14.01.19 00:17:08)
"curiosity killed the cat" demiş atalarımız. bence fazla kurcalamasın.

  • orpheus  (14.01.19 03:06:24)
Aklıma nafaka geliyor

  • le jeune turc  (14.01.19 03:08:27)
yalnız bu konu ile tanıdığının ne alakası var ki? bana nikah kıy mı demiş? :)

bu sürece internetten birinin müdahil olması bile başlı başına mevzu değil mi? diğer abuklukları saymıyorum bile.
  • altinci nesil caylak  (14.01.19 08:34:47)
Yapmayın. İnanmayın lütfen.

eksiduyu.ru
  • Carlito Brigante  (14.01.19 08:44:24)
Güzel bir tezgah hazırlayıp siz onları dolandırın, ava giden avlanır.

  • John Bloor  (14.01.19 09:00:19)