Nemlendirici olmazsa olmazınız mı?

Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Bir de bundan kullanıyorum iyi midir?

goo.gl

Sadece duştan önce sürüp üstüne duş alıyorum ardından nemlendirici sürüyorum.

Temiz bir yüz amaçlı. Sivilce yok, hiçbir zaman olmadı. Tertemiz, pürüzsüz olsun istiyorum.

olmazsa olmazım değil ama özellikle kışın duş sonrası yüzüm ve ellerim için kullanıyorum, çok kuruyor. hele ellerim baya çatlıyor falan bisiklet de sürerken soğukta.

  • senolll  (13.01.19 23:59:29)
Olmazsa olmazim değil kesinlikle. Hiç kullanmasam da olur. Sadece duş sonrasi sürünüp temiz pijama ve çorap giyince pamuk gibi bir his olduğu için kullaniyorum. Tabi yeni çekilmiş nevresimlerle kombo yapmak lazım.

Nemlendirici konusunda da ben şunu gözlemledim kendimde: vücudu neye alistirirsan yoklugunda negatif reaksiyonlar veriyor. Bazi arkadaşlarim var masalarinda cantalarinda her daim nemlendirici var. Yarim saatte bir sürüyorlar. Ben hem o yapış yapış olma hissini sevmiyorum hem de 1 gun surmeyince gelen o kuruluk hissini. Çok şükür kuru bir cildim yok ve gerek de kalmıyor zaten.
Linkteki ürün hakkinda fikrim yok.
  • Amaranta ursula  (14.01.19 00:08:02)
3-4 yıl öncesine kadar yaklaşık 1 yıl garnier'in buna benzer bir peelingini kullandım. Bağımlılık yarattığını hissedince bıraktım. Vücuda sürekli onu verince bu sefer o olmadığında sorun çıkarıyor. Artık banyodan sonra ve kuruduğunu hissettiğimde alnıma, burun kenarlarıma ve dudaklarıma sadece zeytinyağı sürüyorum. Geceden sürünce sabah pambık gibi oluyor.

  • uepuey  (14.01.19 00:29:37)
Nemlendirici ve gunes kremi kesinlikle olmazsa olmazdir. Herkes icin boyle olmali. Ama surekli peeling kullanmayin, cok da faydali bir sey degil.

  • kassiopeia  (14.01.19 00:58:00)
karma cildim var, ama karma karma, yani... kuru yerler acilip yara olurken, normal yerler parlayabiliyor kisin. nemlendiricisiz, birakin cildimin kotu gorunmesini, bazi yerimde kizgin kuma surtunuyormus gibi aci hissediyorum. (burun cevremde bepanthene ile bildirdim.)

  • e haliyle  (14.01.19 02:10:11)
Ben günde 3 defa fln kullanıyorum. Zaten şu dönem lazer yaptırıyorum her halükarda zorunlu.

  • perfectum  (14.01.19 09:49:15 ~ 09:49:53)
Turkiyede halihazirda satilan markalardan Clinique nemlendirici ve gunes losyonlari iyi. Ben her saman nemlendirici kullanirim, ozellikle kisin.

Linkteki urunun bir numarasi yok bence ama dusta cleanser kullanacaksan cok sicak suyun altina tutma suratini. Soguk veya ilik suyla yika. Linkteki urune alternatif net bir onerim yok.
  • hot potato  (14.01.19 10:28:08)
sabah -akşam kullanıyorum. makyajdan önce de güneş koruyucuyu yaz kış fark etmeksizin kullanıyorum.

bundan ziyade daha çok dermokozmetik ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyorum. la roche, bioderma, babe gibi.
  • damla sakızlı dondurma  (14.01.19 10:56:42)
geçen gün bbc'de bir belgesel izledim (böyle yazınca amma havalı oldu neyse), nemlendiriciler hakkında, hangisi daha iyi tarzında bir şeydi. en pahalısından marketlerde satılan nivealara kadar incelediler. sonuç olarak inceledikleri ürünlerden beklenenin aksine ucuz olanların (biri nivea soft muydu neydi adı, diğeri de clinique idi sanırım) daha iyi sonuç verdiğini buldular. yani nemlendirici için boşuna para dökmeyin diyordu.

  • yemrem  (14.01.19 11:21:51)
Mutlaka kullanirim.
29 yasindayim. 17 yasindan beri haftada 2 kez olmak üzere nemlendirici kullaniyorum yüzüme. Benim fark ettigim sey nemlendirici kullanma aliskanligi olmayan arkadaslarimin yüzünde kirisiklik varken, düzenli kullananlarda böyle bir durum yok.

Peeling falan yapmiyorum ama, dusta sabunla temizleniyor o kadar.
  • chitosan  (14.01.19 12:12:26)