Spor sonrası kolumu açamıyorum :)

Uzun aradan sonra spora gidip zorlayınca, 2 gündür bicepsim ağrıyor, kolumu açamıyorum

Daha hızlı iyileşmesi için yapabileceğim birşeyler var mı?

Spor oncesi ve sonrasi acma germe hareketlerini yetersiz yaptiginiz icin olur. Zorlamayıp kendi haline bırakınız.

  • hepbiarayisicinde  (09.01.19 13:51:43)
bu tip durumlarda çivi çiviyi söker kuralı daima işe yarar. bugün tekrar spora git.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (09.01.19 14:03:18)
uzun aradan sonra full body ve ısınma tarzında olmalı antreman, 6 ay sporu bırak ilk antremanda sabaha kadar açma germe yap ama sonrasında yine 4-5 set biceps girersen sonra böyle kolu açamazsın.

antreman bazlı kas ağrısı zamanla iyileşir daha hızlı bir yolu yok, bir de fazla su tüketiminin etkili olduğunu okumuştum
  • Golgi  (09.01.19 14:08:22)
Beslenme de önemli. Ağırlık çalıştığım gün, öncesi gün, ertesi gün beslenmem yeterliyse (toplam protein=toplam vücut ağırlığı x 2'ye yakın rakamlardaysa), yüzde veriyorum; kas ağrısı 5%'lere kadar düşüyor ki hemen hemen hissetmiyorum demek istiyorum. Ama beslenme yetersiz kaldıysa hem antrenman tam kapasite çıkmıyor hem de o dandik idmana rağmen ertesi gün kasların canına kastetmişim gibi durduğum yerde hayvan gibi ağrıyorlar, 60%'lara çıkıyor ağrı. Her adım atışta quadricepsler taş kesiyor, kulağımı kaşımaya kalksam göğüs yırtılacakmış gibi oluyor.

Rakamlar temsilidir.

Beslenme önemli.

Uyku daha önemli.
  • onemoremile  (09.01.19 14:24:20)
Dinlenme ve yeterli beslenmedir tek çözümü. Kasların kendini onarabilmesi için gerekli olan zaman ve malzemedir. Steroidler falan var ama tavsiye etmem :)

Bu arada herşeyin arasına bol su için eklenmesi de bir garip. Bol değil yeterli su içmek gerekir. Gerisi idrarda fazla su olarak atılır, kaslara da bu fazla suyun bir şey kattığını düşünmüyorum
  • neysene  (09.01.19 14:40:49)
ani bir hareket yapmadan, kolu ağrıyan yönde yavaş yavaş esnetmek bende etkili oluyor. gün içinde 15-20 defa esnetiyorum açabildiğim ölçüde. tabi ben uzman değilim, bu da kesinlikle uzman tavsiyesi değil. sadece bana iyi geliyor :)

  • exquake  (09.01.19 16:37:10)
Exquage +1

  • valarmurgulis  (09.01.19 22:27:49)