Wifi ile veri transferi - Elektronik içerir

Selam arkadaşlar. x bilgisini elde edip wifi ile merkezi sunucuya iletecek elektronik devre ve yazılımı yapabilecek kişileri nereden bulabilirim ? Duyuruda benzer projeler geliştiren arkadaşlar var mıdır ?

sorunuz x bilgisini elde etmekle mi alakalı yoksa bilgi elde edildi de wi-fi üzerinden gönderimle mi alakalı?

  • altinci nesil caylak  (09.01.19 13:31:46)
hocam
simdi x bilgisini nasıl elde edeceksiniz
sensorle mi
kamerayla mı
bu onemli

cok basit olarak
sensor den gelen bilgiyi agdan okuyacak bir sistem gelistirilebilir
okuyup iletmek vs. bunlar yapılabilir

ama ne yapacaginizi anlatmanız lazım
  • kingcyrax  (09.01.19 14:04:43)
@altıncı nesil x bilgisini wifi üzerinden göndermek istiyorum o veriyi ben elde edebiliyorum. Analog veya 1/0 digital veri olabilir.

  • jamalbsf  (09.01.19 14:10:31)
ftp ile rahatlıkla gönderirsiniz. sunucu adresi ile bağlanıp istediğiniz dosyayı transfer edersiniz.

  • babilbaligi  (09.01.19 14:26:49)
veriyi neyle elde edeceksiniz, sensörlerle mi? donanım kullanarak elde edecekseniz arduino ile yapabilirsiniz. Veriyi yazılım çıktısı olarak elde edecekseniz raspberry pi ile yapabilirsiniz.

  • goodman  (09.01.19 14:33:52)
Veriyi örnek olarak sıcaklık sensöründen elde edeceğim. Sıcaklık 20 dereceye çıkınca wifi üzerinden otomatik telefonuma bildirim gelecek. Buna benzer mantıkta çalışan güvenlik kameraları vb. hali hazırda var. Altyapı olarak konuya hakim kimseler varsa ses verirse çok sevinirim.

  • jamalbsf  (09.01.19 15:04:43)
veriyi nasıl elde ediyorsunuz? neler kullanıyorsunuz? aslında buna göre sonuç elde edilebilir.

ardunio örneği : circuitdigest.com

notification için mobil tarafta bir uygulama olması gerekir.
  • altinci nesil caylak  (10.01.19 15:16:35)