Tükenmeyen İrade Gücünüz Olsa Neler Yapardınız?

Selamlar,

Ortalama bir insan, irade gerektiren konularda belli bir yere kadar dayanabilir, sonrasında ise bi şekilde pes eder. Diyete başlayıp başlayıp devam ettirememeyi buna örnek alabiliriz.
Ama düşünün ki siz bir süper kahramansınız. Genç-orta yaşlarında.
Süperliğinizin sebebi ise, irade gücünüzün sınırsız olması. Yani irade gerektiren herhangi birşeyi yapmakta hiç sıkıntı çekmiyorsunuz.
Mesela, 6 ay boyunca katı bir diyet yapabilir, her gün kitap okuyabilir, her gün X yapabilirsiniz..
Diğer özellikleriniz ise sıradan.

Uzun vadede maksimum fayda(refah, mutluluk, huzur, tatmin vs.) sağlamak için bu özel gücünüzü neler yaparak kullanırdınız?

Teşekkürler.

seks isteğimi yok ederdim.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (08.01.19 10:20:16)
tasarruf...
cok kazanmiyorum. az olan kazancimi da tasarruf etmede zorlaniyorum.

  • balik kraker  (08.01.19 10:58:46)
İrade yetmez. Ben sınırsız irademle uğraşsam bir şeye vücudum müsade etmez evvela. Öyle hadi iradem çok güçlü 5. bir dil öğreneyim desem migrenden kafayı yerim sonrasında da beyin kanaması geçirir ölür giderim.

Ha çocukluktan itibaren programına sadık kalıp mükemmel bir sporcu olabilir iradesi çok yüksek bir insan. Ama vücut bizim limitimiz. Öğrenmede de öyle çünkü beynimizle öğreniyoruz o da vücudun bir parçası.
  • bos gezenin bos ustasi  (08.01.19 13:04:53)
limitlerimiz vücut kapasitemiz olsun :)

  • herşeyi soran adam  (08.01.19 18:05:22)
günde 15 saat ders

  • for day to break  (08.01.19 20:06:57)