Japonya'da nereye gitmeli? Nasıl bir rota oluşturmalı?

Hangi şehirleri görmeli? 1 hafta gibi bir süre için nasıl bir rota çizmeli? Maddi olarak çok açılmamak için 2 şehir olsa yeterli olabilir gibi. Aksini öneriyorsanız da dinliyorum. :)

Ek soru: Ne zaman gidilmeli?

Tokyo kyoto osaka hirosima yi gezdik tokyo haricinde diger 3 ünü oneririrm

  • basond  (07.01.19 14:23:16)
@basond - Tokyo'yu sevmediniz mi? Görme diyecek kadar :o

  • nıç  (07.01.19 14:26:45)
tokyo, kyoto + hakone veya osaka

  • wang  (07.01.19 14:43:56)
Mobilim aksama yazacagim

  • basond  (07.01.19 14:45:56)
1 haftada anca Tokyo gezilir. Belki yakın bir şehire gidip gelinir ama hakkıyla gezmek için 1 hafta Tokyo ideal.

  • biergarten  (07.01.19 15:21:25)
tokyo,kyoto,osaka derim.

  • archery  (07.01.19 15:31:42)
tekrar merhaba japonya gezimiz 4 gece tokyo 3 er gece kyoto osaka hiroşima olacak şekilde 14 güne yaydık aslına bakarsanız en az zevk aldığımız tokyo oldu en çok da kyoto dan zevk aldık.

Bunlar beklenti ile alakalı aslında tokyo daha geleneksel olarak hayal etmiştim ama tam bir metropol gökdelenler kalabalık trafik gürültü vs şeklinde olumsuz yanları var bunun yanında nelerden zevk aldığınıza göre değişen eğlence türleri var anime dükkanları değişik restoranlar teknolojik ürünler bolca mevcut ancak biz bunları çok da önemsemedik daha tarihsel yerleri gezmek istedik ve umduğumuzu bulamadık.

kyoto ise(gece otobüsü ile 8 saat sürdü) tam tersi inanılmaz bizi mutlu etti her yer tarih her yer tapınak ve her yer güzel bahçelerle dolu idi gezmekten hep zevk aldığımız yerler bunlar. kobe etinide burada tattık güzeldi. 3 gece yetmedi neredeyse dolu dolu geçirdik.

hemen kyotoya yakın osaka ya da geçebilirsiniz otobüsle 1 saat falan orası da güzeldi hem tarih hem geleneksel çizgiler vardı.

bunlara en uzak olan yer ise hiroşima, burası da atom bombasının atıldığı yer olsun şehir olsun çok sevdik sakin güzel bir yerdi ancak buraya hiroşimaya 3 gece fazla tabi.

Gel gelelim sizin sorunuza 1 hafta için benim tavsiyem 2 gece tokyo 3 gece kyoto 2 gece de osaka olurdu Tabi zevkinize göre 3 tokyo 3 kyoto 1 gece osaka da olabilir. Tabi osakadan türkiyeye direk uçuş olmayabilir tokyoya geri dönmek gerekecektir dönüş biletinizi de ona göre ayarlayın biz www.kosokubus.com sitesinden tüm rota biletlerimizi ayarladık.

internette çokça nerede ne yapılır sitesi mevcut bunlarda size klavuzluk edebilir zevkinize göre tarihleri değiştirebilirsiniz. Metro ağı çok yaygın şehre uzak bir otelde de kalabilirsiniz gece 12 den önce dönmek şartı ile çünkü 12den sonra metrolar çalışmıyor ulaşım sadece taksi bildiğim kadarı ile (bize söylenen bu idi)
  • basond  (07.01.19 18:52:56)