Sinüzit

Sinüzit oldum. Eczaneye gidip ne alayım? Sinuzit olmusum desem bir sey verir mi? Tylol hot iyi gelir mi? Bir de bu nasıl okunuyor?☺

Aferin Sinüs - akıntı ve baş ağrısı için
Sinüs Rinse - sinüsleri temizlemek için

  • yitik yazar  (05.01.19 12:01:29)
Tylol hot da diğer parasetamoller gibi ağrı kesici. Sinüzit ağrını alır ama iyileştirmez. Öte yandan pseudoefedrin var içinde kafanı bulandırır sırf bu nedenle yasak Avrupa'da o ilaç.

Sinüzit geçmez ayrıca. İlerlemesini tetikleyecek durumlara sokmayacaksın kendini.
  • bos gezenin bos ustasi  (05.01.19 12:40:30)
Sinüs banyosu

  • bradshaw  (05.01.19 17:40:45)
antibiyotik alsam kurutmaz mı?

  • nick bulamadim  (05.01.19 21:10:29)
üst solunum yolu enfeksiyonu, alerjik nezle ve kronik sinüzit birbirine sık sık karıştırılır.

eğer burnun musluk gibi akıyor, geniz akıntın var, boğazın da hafif acıyor ve kendini kırgın hissediyorsan üst solunum yolu enfeksiyonu; ilerlerse antibiyotiklik olursun.

bu safhadaysan nurofen flu'yu 4-5 saat arayla içip 5 gün boyunca sabah ve akşam 2 burun deliğine bir kere iliadin sıkabilirin.

nurofen hastalığı geçirmez öteler, içtikten sonra iyi uyuyup güzel beslenmen gerekir (C vitaminie aban; portakal, yeşil biber vs) iliadin ise hem burun akıntını bitirir, hem burnunu açar tedavide payı büyüktür. yalnız iliadin'i kesinlikle 5 günden fazla kullanmamalısın.

(çok öksürüğün varsa balgam söktürücüler var onlardan da alabilirsin)
  • makbur  (06.01.19 01:10:52)