Adım Samuel, 35 Yaşım, Metal Dinlerim

Beyler bayanlar,

çogafedersiniz popom patates oldu, çoluk çocuk sahibi oldum, ama hala deli gibi metal dinliyorum. çok seviyorum bu müziği. 6 yaşından beri dinliyorum. büyük metalciyim. wuuhuuu.

Geyiği bir kenara bırakırsak, dinlediğim albümlerin incelemelerini yazacağım, piyasadan haber salacağım bir metal sitesi açacağım, yani bir nevi günlük gibi bir şey. Önce kendim için, sonra takip eden olursa ne mutlu.

Metal Günlükleri diye bir isim koydum ama çok mu teenager lan? Sonra limp bizkit dinleyip kendini jiletleyen ergenlere dönmeyelim.

İsim öneriniz var mı?

uluslararası camiada "metal archives" tutuyorsa başta içerik olmak üzere iyi bir tasarım ile metal günlükleri neden tutmasın, bence hiç teenager falan değil, siteyi açtıktan sonra bu sorunun altına da paylaş takipçisi olalım.

  • candanag  (04.01.19 10:28:29)
Kendinizi, hobinizi neden küçümsüyorsunuz? :) Ben de 32'sinde bir kadın olarak ergenlikten beri metal dinliyorum zevkle, moonspell ile fasulye ayıklayıp dimmu borgir ile nevresim değiştiriyorum ahaha.

Arada yabancı albüm yorumlarını da okuyorum sitelerde, gideri var yani. İsmi önemli değil ama şekil olsun istiyorsanız İngilizce isim koyabilirsiniz.
  • whoosie  (04.01.19 10:34:37 ~ 10:35:51)
Abi aç okuyalım. Gerçi ben Hipster müziğine yöneldim epeydir. Ama metal tracker.com dan bunalti.com dan hayvan gibi indirme yaptığım günleri de iyi bilirim.

Bir ara bir site vardı. Sürekli Cynic övülen Florida death metal grularının bulunduğu bir blog vardı. Duruyor mu hala bilmiyorum. Arada güzel içerikler oluyordu.

Ama yolla dinleyelim. Daha seksi bir isim bulabilirsin tabi. Metal günlükleri diyince pembeler içinde, ortaokuldaki anahtarlı günlüklerin her yere sacildigi bir metal klibi aklıma geliyor sbdjdhd.
  • westblack  (04.01.19 10:38:40)
Metal günlükleri +1

  • jetfadılınannesi  (04.01.19 10:38:57)
metali 16-18 yaşları arasında 2 sene dinledim sonra kafam kaldırmadı.

metal müzik zaten genelde ergen işi bence isminde sıkıntı yok.
  • prasinos  (04.01.19 10:42:11)
@whoosie, yok yav niye küçümseyeyim, hatta kendimi metal dinlediğim için bir level üst insan sayıyorum (ciddiyim). geyik yapayım dedim sadece. benim eşim de aynı sizin gibi, kamelot dinleyip bebek emziriyor hahah.

  • aradaki uzaklik  (04.01.19 11:02:41)
Metal bitti abi kimse girip bakmaz. Sana gore bitmemis olabilir, kamuoyuna gore bitti:)

  • stavro  (04.01.19 11:03:35)
isim önemli. hatta slogan da önemli. daha önce metal dinlemiş birisi başka müzik türleri dinlese de metal dinlemeyi bırakmaz.

  • silver apple  (04.01.19 11:16:54)
  • inawen  (04.01.19 11:41:37)
metal bitti diyenler de bitmedi bi' türlü. aç abi her türlü okuruz.

  • mrtkp1234  (04.01.19 12:04:17)
metal'in cok kati bir tanimi olmadigindan bitmesi de mumkun degil. cogu insan metal diyince akillarina tek gelen brutal vokalli death metal falan. ben de masallah sizden bayagi buyugum ama hala dinlerim. yalniz ben zamaninda ne dinlediysem orda kaldim zerre bilgim yok son 10-20 yilin metalinden.

o yuzden acip da gecmis metal turleri ve gruplariyla karsilastirmali da yazarsaniz ben cok da guzel okurum belki sayenizde cagin muzigine de sans veririm. yapin bunu.
  • tanaka  (04.01.19 12:40:15)
Dediğim site şuydu

www.pasifagresif.com
  • westblack  (04.01.19 13:06:06)
metal bitti aga. bosver.

  • baldur2  (04.01.19 13:58:25)
Yazar olarak alsana beni de \m/ (ciddiyim)

  • teutonic-terror  (04.01.19 20:44:07)
aklıma trt-2'deki rock market geldi nedensizce:)

insanlar metal bitti derken 90'ların sonu 2000'lerin başındaki metal müziğin o şaha kalkmış dönemini baz alıyorlar. bizim orta-lisede bir sene sonu konserleri oluyordu sanırsın death metal festivali. (şimdinin akpli müdür sağolsun yasaklamış..)

öyle bir dönem belki bir daha olmayabilir ama metal müzik asla bitmez. 20 yy ile klasik müzik bitti mi mesela? şimdiki çocuklar arasında da metal müzik dinleyen bir kitle var. ciddi bir çalışma yaparsan emeğini her türlü alırsın.

ben bu yaşımda hala daha yeni gruplar keşfediyorum (yeni dediğim adam 90'larda aktifmiş ben yeni keşfetmişim) ki bunun yanında bilmediğim bir sürü günümüz grubu var.

youtube'da kanalları olan müthiş amatör müzisyenler var. varoğlu var yani.

özellikle ülkece bir baskı dönemindeyiz. bu tarz işler böyle dönemlerde çok çok daha kıymetli olur. ben her türlü desteklerim. iyi şanslar..
  • makbur  (05.01.19 00:33:31)