[]

Boğaz spreyi sıvısını yutmak

Bademcik iltihabına yönelik kullanılan oroheks, strepspray gibi ilaçların kutularında yutmayınız yazmadığı için boğaza iki fıs uyguladıktan sonra lavaboya gitmeye üşenip yuttuğum oldu bir iki kere ama genelde yaklaşık dörtte üçünü lavaboya tükürdüm. Bir gündür midemin gıcır gıcır sesler çıkarması ve sağ yanağımın don corleone gibi şişmesi beni huylandırdı halihazırda bir antibiyotik ve bir başka cold hapı da kullandığım için. Kullanma kılavuzunu şimdi okudum yutmayınız tükürünüz yazıyormuş. Yutmanın herhangi bir zararı olur mu bünyeye bu durumda?
 
yutmaman lazım diye biliyorum. doktor değilim, cahilim.


  • zencipanda  (04.01.19 01:09:12) 
Uygulama şekli:
OROHEKS PLUS seyreltilmeden (sulandırılmadan) kullanılır. OROHEKS PLUS yutulmamak ve tükürmek suretiyle ağızdan uzaklaştırılmalıdır.


Uygulama şekli:
STREPSPRAY PLUS seyreltilmeden kullanılır. STREPSPRAY PLUS yutulmamak ve tükürmek suretiyle ağızdan uzaklaştırılmalargayet yazıyor. siz görmemişsiniz.
  • i dont know i dont care  (04.01.19 01:12:23) 
@i dont know i dont care

Evet kutunun içindeki kullanım kılavuzunda öyle yazdığını bugün fark ettim ama kutuda yazmıyordu yani kutunun üstünde, ilaçları kullanırken kullanım reçetesini kötü yönden plesebo etkisi yapmasın diye okumama alışkanlığı olduğu için iş işten geçti artık.
  • siyah giyen adam  (04.01.19 01:18:14) 
yıllardır majezik sprey sıkarım sabah akşam hiç tükürmüşlüğüm yok. taş gibi yaşıyorum. birşey olmaz korkma. aşırısı için sadece mide rahatsızlığı yapar o kadar.


  • total paranoia  (04.01.19 02:12:05) 
simdiye kadar hic tukurmedim aklima bile gelmemisti tukurebilecegim :)


  • crucio  (04.01.19 10:29:02) 
yutulmaması gerektiğini okuyunca dehşete düştüm. şimdiye kadar hep yuttum. ne mide ne de başka bir problem yaşadım.


  • hemsta  (04.01.19 10:58:02) 
"kesinlikle" yutulmaması gereken bir şey olsaydı onunla boğaz spreyi yapmazlardı zaten. spreyleri açıp susuzluğunu gidermek için kafana dikip içmedikçe normalde bir şey olmaz. ama siz yine de mümkün mertebe yutmamaya çalışın, yutarsanız da kafanıza takmayın.

geçmiş olsun
  • yemrem  (04.01.19 11:20:38) 
Boğaz spreyinin 2 puf sıkılıp yutulmasında sakınca yok, şişeyi açıp içmemek gerekiyor. Kullandığınız antibiyotik veya diğer ilaç alerji yapmış olabilir, yanağın şişmesi bundan olabilir.


  • anthemis nobilis  (04.01.19 16:56:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.