Vize uygulamalarinda keyfilik mi var?

Bi tanidigim var Şirket sahibi. Uzerine arsalar, arabalar var bankada epey parasi var. Almanya konsoloslugundan buna bize vermemisler.

Bunun bi de arkadasi var. Asgari ucretli isci adam. Ama ona vermisler vize. :)

Konsolosluk gorevlileri tipini begenmedikleri ya da gozlerinin tutmadigi kisilere evraklari tam ve diger şartlari sagladigi halde vize vermeme yetkisine sahipler mi?

Herifin yillardir işyeri var, maddi durumu cok iyi, ona vize verme ama gariban bi isciye ver. Das ist eine kleine wunderbar über alles schenider äuwsburg naturlich moin moin.

Konsolosluk gorevlileri tipini begenmedikleri ya da gozlerinin tutmadigi kisilere evraklari tam ve diger şartlari sagladigi halde vize vermeme yetkisine sahipler mi?

elbette
  • çok hızlı 2 ile çarpabiliyorum  (01.01.19 10:49:20)
Geri donecegine ikna olmamis olabilirler.

  • goodman  (01.01.19 10:51:19)
Mutlaka eksik birşeyler ya da mali durumlarında riskli bir şeyler vardır. Ne at hırsızı tipler alıyor vize, tipe bakacaklarını sanmam.

  • John Bloor  (01.01.19 11:01:24)
Evet, var. Az para gösterseniz neden para yok derler çok para gösterseniz gelmeyecek sanırlar. Tamamen memurun inisiyatifinde. Ben de çok sinir oluyorum, sürekli bir yerlere şikayet ediyorum. En büyük gıcıklığı da Türk vize görevlileri yapıyor. Allah onları bildiği gibi yapsın. Büyükelçiliğe şikayet etsin arkadaşınız, olmadı Almanya'daki Türk Büyükelçiliğini arasın.

  • geçerkenugradım  (01.01.19 11:01:51)
istatistiksel olarak her x kişiden birini eliyorlar. bu bir güvenlik önlemi metodu aslında. sen nasıl olsa ülkeye kötü niyetlerle girecek olan insanları tespit edemeyeceğin için adam diyor ki her 5 kişiden birini eleyin mesela. bu sayede belki bazı kişileri eleme şansın olur. diğer yandan o ülkeye girmesi gereken insan zaten girer yeniden başvurarak vs.

  • dedim dedim de kime dedim  (01.01.19 11:06:27)
vize alamayabilirsin ayrı, vize alsan dahi ülkeye giremeyebilirsin. hiçbir şeyin garantisi yok

  • prasinos  (01.01.19 12:51:31)
kesinlikle keyfilik var ama adını mutlaka hesap hareketlerinde vs bir sıkıntı görüp vermemişlerdir. yada daha önceden gittiğinde bir ülkeye borç falan takmış olabilir trafik borcu, toplu ulaşıma biletsiz binip yakalanmak vs vs gibi.

  • basond  (01.01.19 20:29:21)