Sürekli çığlık atan bebek

Alt komşumun 3-4 aylık bir bebeği var. Bebekten anlamam gerçi ama biz bebeği zırt pırt ağlar diye öğrendik:) Bu bebek sürekli çığlık atıyor, yeni nesil bebeler böyle mi oldu artık?

1. cidden bir rahatsızlığı olabilir gazını çıkaramama gibi basit bir olaydan öte
2. aç olabilir, anne yeterince emzirmiyor ya da emziremiyordur veyahutta mama verilmiyordur, bunlardan başka anne sağlıksız besleniyordur çocuğa geçiyordur ondan rahatsız olabilir
3. uykusuz olabilir, yerinde rahat edemiyor olabilir
4. üstüne çok giydirilmiştir rahatsız ediyor olabilir ya da tersidir üşüyordur
5. çok fazla ses ya da ışığa maruz kalıyor olabilir
6. hiç bir problemi olmadığı doktor kontrolü ile tespit edilmesine karşın ve aç ya da uykusuz da değilse ve yine ağlamalı hal devam ediyorsa manyak bile olabilir yani çok değişkenli bir sıkıntı.
  • candanag  (31.12.18 15:30:12 ~ 15:31:09)
eğer anne baba dedeler babanne annane çoçuğu çığlık ata ata seviyosa (var böyle bir sevme şekli)
çoçukta aynı şekilde taklit ediyor çığlığa çığlıkla cevap veriyor

yanlız iş abartılacak derecede kötüyse başka durumlar olabilir
  • baknedicem  (31.12.18 15:33:21 ~ 15:34:07)
gaz sancısı öyle bir durum.

durumun özü şu; o yaşta bir bebek net ağırlığının dörtte biri kadar süt içiyor. hem de her gün. ve sindirim sistemleri de tam oturmuş değil, daha minicik bağırsakları var. pek hareket etmedikleri için pek iyi sindirdikleri de söylenemez.

o kadar sütü siz bir için bakalım, ne yapıyorsunuz...

(bkz: kolik)
  • babilbaligi  (31.12.18 15:37:26 ~ 15:38:05)