Kahvenin saydam olması?

Delonghi filtre kahve makinesiyle kahve yaptığımda bir bardağa bir yemek kaşığı ya da bir buçuk iki yemek kaşığı kahve atsam bile demli çay gibi saydam gözüküyor hatta bu nasıl kahve çay değil mi diyenler bile oldu görünüşe göre. Normalde kopkoyu olması gerekmiyor mu? Nerede hata yapıyorum ki?

Filtre kağıdını düzgün yerleştirmez sıcak su bazen filtre kağıdından kahveye nüfuz ederek değil kağıdın dışından hazneye akıyor, o durumda da filtreleme olmuyor o zaman da öyle bir görüntü oluyor.

  • angelus  (30.12.18 21:59:11)
2 yemek kasigi lazım

  • red g  (30.12.18 21:59:32)
Hangi makine, hangi filitreyi kullanıyorsun ve çekilmiş kahve boyutu ne?

  • cursor  (30.12.18 22:00:04)
@curor Delonghi icm 15240, kağıt filtre için çekilmiş kahve, kağıt da cafeo 1x4

  • siyah giyen adam  (30.12.18 22:02:38)
1 bardak için o kahve miktarı gayet yeterli. demlerken bir şeyi yanlış yapıyorsundur angelus'un dediği gibi veya bir diğer ihtimal da aşırı derecede az kavrulmuş bir çekirdek kullanıyorsundur.

  • karanlık gecelerin acımasız yargıcı  (30.12.18 22:05:06)
1 bardaklik yaparsan hizli demleme oldugu icin acik renkli olabilir. En az 500-600 ml su koy 2-3 bardaklik yap daha yogun olacaktir.

  • mr.goodcat  (30.12.18 22:27:17)
"aroma" tuşuna basmıyorsanız ona basın. suyu daha yavaş akıtarak daha yavaş demliyor.

  • kibritsuyu  (30.12.18 23:29:30)