Surucu kursuna sinir oldum.

Arkadaslar direksiyon sinavina 2. Girisim gene kaldim.
Yan park yaparken dubaya carptim.
Ama ne ogrendim biliyor musunuz? Baska bi kursiyer dedi ki, yerde cizgi var benim direksiyon hocam ona gore ogretti, arka tekeri onun uzerinde durdurunca o zaman sorunsuz girip cikiyorsun.
L parkta da ayni sekilde donmeden once arabayi hizaladiklari cizgi varmis. Ben kendi kendime yapiyordum.

Ben hatami biliyorum, 1.de yan parktan cikarken, ayagim titriyodu zaten frenden ayagim kaydi, dubaya araba ilerleyince carptim. Ama ikinci de bu yukarida yazdigim seyi bilseydim kalmazdim.

Sonra arabanin icindeki gostergeleri falan youtubtan ogrendim. Adam bana hic birsey anlatmadi.
Bir de boyle cizgilerin olmasi yasal mi?

git sürücü kursunun sahibi ile görüş, hocanın böyle böyle yaptığını anlat.(adamakıllı öğretmediğini) bir sonraki sınav için direksiyon hocası değişikliğini de talep et.

çizgilerin olması yasal, hatta kolaylık olsun diye özellikle çizgi konuyor.
  • wilhelmwasmuss  (29.12.18 15:28:11 ~ 15:28:33)
sonuçta sınava gireceğin parkurda çalışıyorsun. o çizgiler sanırım her yerde var. millet birbirinin park alanına girmesin diye. benim hocam da ona göre işin hilesini öğretmşti, hata yapman imkansıza yakın o şekilde. arka kelebekte dubayı görünce tam kırıp aynadan lastik kaldırıma gelince topluyordum, cuk oturuyordu.
tabi aracın modeline ve çizgi-duba pozisyonuna göre kendi kerteriz noktanı oluşturabilirsin.

  • habarbey  (29.12.18 15:40:15)
O dubalar 1.5 araçlık nerdeyse nasıl giremiyorsunuz anlamadım. Bence hile falan yapmayın ileride milletin arabasına vuruyorsunuz. O kadar boşluklu yer bile bulamayacaksınız trafikte.

  • Mcfly  (29.12.18 15:55:09)
Bazi direksiyon hocalari kendileri ek ders veririm diye bilerek tam ogretmiyor, ben sirami beklerken hocalardan biri arkadasiyla birlikte dalgasini geciyordu. Surada kalacak, 3 gun sonra kurs vercem diye. O gun video ses kaydi falan almadigima hala pismanim.

Ben normalde araba kullaniyordum ama ehliyetim yoktu, parkurda dikkat etmem gereken yerleri hep kurstaki arkadaslardan duydum.
  • durgunfoton  (29.12.18 16:44:13)
Sürücü kursu ile konuş hocanı değiştirsinler.

  • valarmurgulis  (30.12.18 00:00:31)
ayagin frenden kaymasi? sanki asil sorun oymus gibi geldi

  • lamartin  (30.12.18 14:26:12)