direksiyon sınavı günü raporlu olursam?

Pazar günü direksiyon sınavım var, o gün hastaneden raporlu olursam, sınava girmezsem, sınav hakkımı kaybeder miyim? Diğer aydaki sınavdan ücretsiz yararlandırırlar mı beni acaba?

Ücretsiz yararlandırmazlar ama sınav hakkın yanmaz.
Üzerinden zaman geçmeden Pazartesi günü raporunu kursa götür, yazı yazsınlar milli eğitime hak tanımlanır.
Sınav harcı için yapacak bir şey yok maalesef.
  • mutekebbir  (28.12.18 21:30:59)
Pazartesiye bırakmayın. Raporu kursa hemen verin ki sınav günü mem yetkilsine verip işlensin.

  • goodman  (28.12.18 21:53:23)
@goodman; öyle bir şey yok.
İlk iş günü dilekçe ile rapor yetkiliye öyle sunulur.
Sınava giremeyecek durumda olan birbirinin raporunu sınav günü götürmesi fazla garip olmaz mı sizce de?

Önemli olan raporun sınav günü olması ve üzerinden zaman geçmeden kursa verilmesi gerisi kursta.
  • mutekebbir  (28.12.18 23:34:38)
bana işimi mi öğretiyorsunuz? ben makul yolu söylüyorum. normalde bugün üst yazı ile verilmesi gerekirdi kurs tarafından. Sınav günü tabletten girmedi diye işaretlenecek, meb de onay verince uğraşır durur. Raporun fotokopisini sınav günü kurs yetkilisi sunsun ki raporu işlesinler

  • goodman  (29.12.18 02:05:47 ~ 02:07:53)
@goodman; evet.
Öncelikle Pazar günü sınava giremeyeceğine dair alınacak olan rapor bugün nasıl temin edilebilir?
Cumartesi günü bu rapor kime teslim edilebilir?

Sınav yürütme komisyonu sınavı yapar, kaldı, geçti, girmedi diyerek Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirir.
Sınava girmeyen aday hakkında sürücü kursu ilk iş günü raporu milli eğitim müdürlüğüne üst yazı ile bildirir. İlçe milli eğitim müdürlüğü de bu yazıyı il milli eğitim müdürlüğüne bildirir.
Ve kişiye sınav hakkı yeniden tanımlanır.
Sınav günü ya da öncesinde bir şey yapılamaz.
  • mutekebbir  (29.12.18 16:13:02)
@mutekebbir
allah sizin elinize kursiyerleri düşürmesin ne diyeyim

  • goodman  (31.12.18 00:42:52)