çocuğa ne hediye alalım (6 yaş erkek)

çocuk dediğim kendi oğlum. biz zaten istediklerini, ihtiyaçlarını alıyoruz. ama dedesiyle (babamla) çok fazla görüşemiyorlar. adamcağız da çıkıp bir şey bakamıyor, baksa da ne alsam mutlu ederim bilemiyor. bana dedi, benim adıma bi hediye al çocuğa da vereyim diye.

şimdi ne alayım bilemedim. ben kendim kitap aldım ama dedesinden öyle bir hediye olsun ki aklında kalsın, dedesini hatırlasın istiyorum.

lego olmaz, ev lego dolu, pek spesifik bir şey olmayacak zaten doğumgününde de lego aldı dedesi.

uzaktan kumandalı zımbırtıları falan var.

aslında oyuncak namına her şeyi var. öyle doyumsuz, sürekli oyuncak isteyen, tutturan bir çocuk da değil, görür ister ama gereksiz olduğunu anlatınca da anlar. gerçekten istiyorsa onu anlarız zaten, öyle de bir şey yok şimdilik.

bütçe derseniz 150-200'den çok olmasın.

ne önerirsiniz?

çocuğun sulayıp bakıp büyütebileceği bir bitki alabilir. böylece hem çocuğa ait bir hediye ile sorumluluk duygusuna katkı olur, hem de her bitki ile ilgilendiğinde dedesini hatırlar, çiçek açtığında ya da büyüdüğünde dedesine bahseder, gururlanır. 6 yaşında çocuklar için bu tür sorumluluklar genellikle çok motive edici oluyor, büyüdüğünü hissediyor ve hoşuna gidiyor.

  • lordoz  (28.12.18 17:10:53 ~ 17:11:06)
Dedenin şimdi veya gençken çaldığı bir enstrüman varsa ondan hediye edilebilir. Sazsa mesela kulağa pek hoş gelmiyor 6 yaşındaki çocuk için ama belki küçük bir gitar, ukulele, mızıka falan olabilir. Oyuncak olmadığı da öğretilirse hem unutmaz hem çalmayı da öğrenebilir

  • senolll  (28.12.18 17:35:12)
güzel ve action'lı bir kol saati ya da çalması kolay bir enstrüman hediye edilebilir.

  • fragile lady  (28.12.18 17:46:39)
teşekkürler ama...

evde baktığı çiçekleri var, sürekli suluyor. hatta tohumunu da kendi ekti. o yüzden o da arada kaynar gider.

spesifik bir enstruman yok ama evde bir orgumuz vardı, ben de babam da çalardık. onu da zaten bize getirdik, benim de gitarım var aslında. hem de biraz uğraştım ama şimdilik pek hevesi yok gibi enstrumana falan. o da olmadı yani.

akıllı saat olabilir de o da çocuğa değil, bize hediye gibi, çocuk mutlu olacak mı onunla bilemedim. bi de pahalı onlar, bütçeyi aşar.
  • kibritsuyu  (28.12.18 17:48:31)
3d pen alın ama dikkat edin yanmasın eli :)
Ukulele, hamster alabilirsiniz siz de bakımını üstlenirseniz.

  • bahoho  (28.12.18 18:35:58)
6 yaşındaki halim buna delirirdi: shop.hasbro.com:7DEC61D9-5056-9047-F55F-FC686C17D23F
Okuma yazma bilmeksizin aileyle oynanabilecek bi masa oyunu^^

  • joker the one  (28.12.18 18:45:44)
gitar alın.

letgo'da 200 liraya bir sürü gitar bulursunuz. çalmaya başlarsa hayatı boyu dedesini unutmaz.
  • babilbaligi  (29.12.18 05:46:55)
öneriler çok iyi ama hiçbiri uymuyor abi.

öğrencilikten kalma gitarım var benim. heves eder diye tellerini yeniledim, bir iki çaldım ama heves etmedi. ukulele, gitar falan var yani, o olmadı.

hint bülbülümüz var kafeste. eşimin kuzeni yavrulatmış, birini verdi. hiç ilgilendiği yok. hayvanın bütün bakımı bende. arada kafese gidip seviyor falan o kadar. hamster falan da olmaz yani.

guess who var evde. hatta 2-3 yıl önceki hediyemiz. severek oynar, o da olmadı maalesef.

3d pen'lere bir bakayım.
  • kibritsuyu  (29.12.18 07:40:58)
enstruman olacaksa bence gitar yerine ukulele alin.
bir de puzzle olabilir, 150-200 parca, deli etmeyecek cinsten.

  • cooperr  (29.12.18 07:46:40)