Romadaki Afrikalilar

Romada neden bu kadar çok Afirkali var acaba?

Multecilere karsi değilim ama bu italya son donemde ekomonik manada topu atmis durumda. Neden halen dahi Afrikalilari içeri alıyorlar? Mantığı nedir acaba?

cogu Tunus ve libya uzerinden deniz yoluyla gelen kacak gocmen.

  • cedex  (27.12.18 17:17:22)
www.wikizeroo.net

deniz yoluyla gelenlerin sayisi
  • cedex  (27.12.18 17:18:38)
Kampa neden göndermiyorlar peki? şehirde dolaşıyorlar öylece.

marsaf olmasin diye mi acaba?
  • Jeckson  (27.12.18 17:21:21)
o kadar kamp yok ki.
yunan adalarında ve avrupada belli yerlerde bizdeki tarzda kamp (çadır kent tipi) var. italyada nerede var hiç bilmiyorum.
mülteciler için kamp değil de ilticacı yatakhanesi/yurdu diyebileceğimiz yerler var.
bir de kamp/yurt neyse dediğin şeyde insanlar mültecilik için başvuru yapmış belli statü almışsa kalıyor yoksa kafana göre takılamıyorsun [masrafı apayrı konu] ve bu afrikalı ve ortadoğulu arkadaşlar genelde "free" takılmayı seviyor, karakterleri öyle. özellikle de genç erkekler. ne kafalar ne kafalar, akla zarar kişiler bunlar.
öte yandan ekonomik iltica zaten normalde kabul edilmiyor ama bir bahane bulup kalıyorlar zira dediğin gibi kum gibi adamla başa çıkılmıyor. sert önlem alsalar aktivistler ağlıyor- bu ne kadar önemli bilmesem de. almasalar adamlar öyle dolaşıyor ne yaptıklarını bilen eden yok.
bana kalırsa, avrupada otorite boşluğundan böyle oldu. almayalım bunları diyen milliyetçi bir iktidar gelse 3 günde hepsini gönderirler. bunları şöyle şöyle ele alalım diyen bir solcu otorite oluşsa bir hale yola koyulur (hoş isveçte görüyoruz neler olduğunu da neyse) başıboşluktan işte böyle ortada gezen tipler oluyor.
  • niye ama  (27.12.18 17:38:14)
2016 da italyanın 60 mil açığında napoli'ye doğru seyir ederken. peşimize bi kayık takıldı, kıçtan takmalı büyük bi motoru vardı.

dürbünle baktık 13 kişi saydık. derken git gide yaklaştılar gemide bi gerginlk oldu. firma arandı, italya sahil güvenliği arandı falan, sonuç itibari ile gemiye almamız söylendi. şimdi tanımadığın 13 erkeği gemiye almak tehlikeli olabilir, ters bi durumda silahlıdırlar, zaptedemezsin falan herşey olabilir.

neyse, sonra baktık ki bunlar mülteci, suriyeli, cezayirli, mısırlı, gazzeli 13 kişi toplanmış, cezayirden bi tane kayık çalmışlar , oradan italyanın 60 mil açığına kadar gelmişler, benzinleri bitmiş.

aldık, yemek yedirdik, üstlerini başlarını kuruttuk, 10 saat falan seyir ettik, napoli açıklarında sahil güvenlik aldı götürdü.

kendileri sahil güvenliğe teslim olmak istedi.

hepsi beyazdı bunların. hatta çektiğim fotoğraflar dünya basınında yer etti.

ayrıca napoli de bi sokak var, bi akşam bi girdik, abi gözünün alabildiği herkes mülteci ve zenci, bildiğin sokak işte, sürekli polis aracı bekliyordu orada, adamların keyfi de gayet yerindeydi, istanbulun 10 katı şemsiye saat satıcısı var haha

bu mülteci kurtarma operasyonunda aklıma takılan, hepsinin başka ülkeli olması.
  • killerbee  (27.12.18 17:55:15 ~ 18:13:36)
benim de geçmişte benzer bir duyurum vardı: www.eksiduyuru.com

  • speedy  (27.12.18 19:36:05)
Biz Roma'da sokakta, tren garında uyuduk Allah'tan başımıza bir şey gelmedi.

  • geçerkenugradım  (27.12.18 20:02:54)