Hz. Muhammet'e" Ne Büyük Adam " dedim

Merhaba, dindar değilim. Cumaya gider oruç tutarım. Dün arkadaşlarla konuşurken Hz. Muhammet'ten bahsederken:"Ne büyük adammış." Dedim. Bir hadisiyle alakalı olarak. Yani ne kadar doğru söylemiş anlamında. Sonra karşımdakiler biraz tepki gösterdi. Adam deme filan diye. Adam demek yanlış mıydı acaba? Anlayamadım. Din konusunda bilgili olanlar yanıtlarsa sevinirim. Hürmetler.

oo konya müslümanlığı, nerede görsem tanırım.

  • datnet  (27.12.18 16:03:08)
senin yaptığında yanlış bir şey yok, karşındaki katıksız mal.

tevbe 128'de "kendi aranızdan" ifadesi açık. İslam inancında Hz. Muhammed bizim aramızdan biridir. Bunlar hristiyanlığa özenip böyle antin kuntin işlere giriyorlar.
  • babilbaligi  (27.12.18 16:20:23)
peygamberlerin de etten kemikten insan olduğu kuran'da birden fazla yerde özellikle geçer. sıradan insanlara ek meziyetleri olması onların da birer "adam" olduğu gerçeğini değiştirmez. bilakis tanrı bunun böyle olmasını tercih etmiştir, örnek teşkil etmesi açısından. merak etmeyin, kulak asmayın

edit: babilbaligi ifade etmiş, ben yazarken onun yorumu gözükmüyordu, tekrara düşmüşüz :)
  • tejeve  (27.12.18 16:23:46 ~ 16:24:59)
bu ülkede tayyip'e bile adam demek hakarete girebilir (hakaretin cezası 2 yıl hapis).

  • pembepembepembe  (27.12.18 16:29:38)
@tejeve: aynı anda yazmışız yaklaşık. Sadece "sıradan insan" ifadesi doğru değil ama fikir olarka katılıyorum.

  • babilbaligi  (27.12.18 16:31:31)
Muslumanligi abartmis seninkiler.
Datnet +1 :D

  • stavro  (27.12.18 16:47:32)
Hz. Muhammed'i Allah'tan üstün tutan salakların buna şaşırıp kızmaları saçmalık

  • silah taciri  (27.12.18 17:37:31)
yukarıda söylemişler sen normalsin diğerleri sıkıntılı +1

  • basond  (27.12.18 18:40:14)
Konyalıyım datnet +1 çok güldüm doğru söylüyor
Taam karşim şimdi cennete girdin diye dalga geçseydiniz slfmlslkd

  • birsürüsorumvar  (27.12.18 18:42:28)