uzman doktor maaşları

üroloji doktor öğr. görevlisi bir arkadaşım doğuda bir üniversitede aylık döner ile birlikte 10-12KTL maaş alıyormuş. uzman doktorlar bu kadar kazanıyor muydu yav? geneli böyle mi? benim bildiğim pratisyenler daha cok kazanıyordu uzmanlardan.

yardımcı doç olmuş bir hekimin 10 bin lira alması çok mu yani ciddi misiniz?
doğuda + üniversitede yani hem eğitim verdiği için para alıyor: hiç hasta bakmayan tıp dışı bölümde yar. doçent zaten 6 bin lira filan alır.
demek hastane döneri olan bir hastane- bu hastaneden hastaneye değişiyor. daha doğrusu sabi döner + performans gibi veriyorlar sanırım. hasta yükü ve hastanenin kar durumu vb. çok etmen var dönerlerde.

ben kimsenin ne kazandığını pek bilmem de alsın yani.
"benim bildiğim pratisyenler daha cok kazanıyordu uzmanlardan" bunu bir ara devlet politika olarak uyguladı. şu anki durumu net bilmiyorum ancak pratisyen olanları aile hekimi yaptılar zaten, onlar da mahallede hasta sayısına göre filan alıyor ve galiba o ilk dönemki kadar almıyorlar.
  • niye ama  (27.12.18 00:45:43)
benim bildiğim uzmanlar daha fazla alır adamların uzmanlığı var sonuçta. 10 12 de az bence.

  • mikahakkinen  (27.12.18 09:12:51 ~ 10:06:23)
Sen tusu kazanip uzmanlik okuyanla karistiyorsun. Onlarin maasi dusuyor pratisyene gore cunku bir cesit ogrenci oluyorlar.

Digeri artik uzmanligi almis, para vermezsen cikip gider kendi isyerini acar daha cok kazanir.
  • acemi  (27.12.18 09:33:16)
tüm avrupa boyunca 2.000 Euro maaşla çalışacak doktoralı insan ne kadar varsa hepsini toplasanız bizdeki kadar çıkmaz. tıp fakültesi bitirip uzmanlık yapmış adam en az 10 sene üniversite okumuş adam. 10 bin lira çok mu bu adama!? hem de doğuda...

  • babilbaligi  (27.12.18 09:51:48)
10 asistan fln alir. Uzmana 10 az. Pratisyen arkadasim 9 aliyor.

  • perfectum  (27.12.18 11:24:45)
Benim pratisyen arkadaşım da 9 alıyor ama Ümraniye Acil, saniye boşluğu yok ve 36 saat aralıksız nöbetleri falan var. Aldıkları para az bence de.

  • piremses  (27.12.18 11:27:41)
özelde uzman göz doktoru arkadaş var 20ye yakın kazanıyor diye biliyorum. ki istanbul falan da değil hani. az alıyormuş.

  • argent dawn  (27.12.18 11:45:30)