protein sutu/yogurdu

piyasaya bu aralar bir suru cikti bu urunlerden. zararli bir sey mi bu acaba? yani steroid alip alip balona donusen badicilerin kullandigi yapay seyler gibi bi his uyandiriyor bende ama acaba gercekten oyle midir? daha dogal bi muadili var midir? yoksa tamamen atiyorum 200 mlinde 10 gr protein olan sut icin konusuyorum, o kadar proteini almak icin normalde 2 lt sut icmen lazimken kucuk hacimde daha cok protein sagliyor baska bi durumu veya zarari yok gibi bisi midir?

yarin bigun ucuncu kolumuz filan cikar mi kullansak?

normal sütte 100 gramda 3 gram protein varken bunda 5 gram var. yağını alıyorlardır en fazla

  • prasinos  (26.12.18 09:27:53)
Adamlar sütün-yoğurdun içine harici olarak whey koyuyor ondan artıyor protein miktarı, whey de peynir suyu, üstünde o kadar düşünecek bir konu değil. Beyaz peynir yedikten sonra üçüncü kolunun çıkma ihtimali ne kadarsa bunları kullanınca da o kadar.

  • angelus  (26.12.18 09:43:34)
o zaman zararsiz yani? e tamam madem cok tesekkurler.

  • in vino veritas  (26.12.18 09:59:16)
Steroidçi balon dediğin beylerin çoğunluğu o tozları içeriğindeki tek bir harfe kadar değerlendiriyor.
Filtrasyon sistemleri en iyi olan, en düzgün markayı seçmek için günler harcıyorlar.
Proteinli sütlerin etiketlerine baktım, içeriğindeki proteinin ne olduğuna dair hiçbir bilgi yok, elbette angelus'un dediği gibi whey ancak bir de şu etikete bakar mısın?

eksiup.com

Whey üretim esnasında çok fazla sağlığa zararlı madde ortaya çıkabiliyor, düzgün firmalar bunları elemek için ciddi uğraşlar veriyorlar. Bu tozları paranın yettiği en iyi markadan almak lazım diye düşünüyorum.
Ayrıca o hazır sütler de hiç öyle ucuz değil.
  • okumayi sevmeyen okur  (26.12.18 10:32:39)
@okur, ya oyle abanacagimdan degil, diyet esnasinda gunde 1 tane kucuk kutu sut icicem veya haftada 1-2 kez kuvuk proteinli yogurt yiycem en fazla. tozla mozla zaten isim olmaz. "bu bi rutine donusurse sorun olur mu ilerde basima" idi aslinda ogrenmek istedigim.

  • in vino veritas  (26.12.18 13:48:58)
"steroid alip alip balona donusen badicilerin kullandigi yapay seyler gibi" diyenlere protein tozu satamayacakları için sütün içine koyup pazarlıyorlar.

bir nevi keriz silkeleme yani.

bunları alabilirsiniz ama aman sakın haa protein tozu falan gibi yapay şeyler almayın.

peynir altı suyu, whey proteini falan neymiş araştırıp bakmayın yazmaz internette.
  • makbur  (26.12.18 22:55:23)
@makbur, bu da yeni moda herhalde soru sorani asagilayip azarlamak? herhangi bir sey google'da bulunabiliyor mesela o zaman neden duyuru var? her neyse, yazdiklarimin hangi kismina gocundugunuzu bilemiyorum ve size bana cevap ver diye baski yaptigimi da hatirlamiyorum zaten. her boka laf sokma eksi sozlukte prim yapar da burasi duyuru, farkli bir yer. isterseniz google'a da sorup emin olabilirsiniz.

  • in vino veritas  (27.12.18 12:13:38 ~ 12:14:40)