ayin ekmeği bulabilme imkanım var mı?

komünyon veya efkaristiya denen bi ayin var hristiyanlarda, filmlerde falan görmüşsünüzdür rahip milletin ağzına küçük bi ekmek veriyor, vaftiz olmayanlar her ne kadar gidip ayini izleyebilsede işin bu ekmek ve şarap alma kısmına katılamıyormuş. acaba ayinde falan değil de başka bi şekilde elde etme imkanı var mı o ekmeği inanılmaz merak ediyorum neticede insan yapımı bi şey yani satın alınabildiği bir yer falan var mı veya ayin dışında istenirse kiliseden verirler mi? saplantı derecesine ulaştı bu bende durduk yere, üşenmesem vaftiz olucam.

şehir: ankara
neyden bahsettiğimi çıkaramayanlara görsel: st2.depositphotos.com

bilmiyorum da key word sacramental bread

www.youtube.com
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.12.18 01:50:06)
bu katolik ekmeği, ortodoks ayinine gidersen ekmek alabilirsin.
ortodokslar kase içinde ekmek ve şarabı karıştırarak komünyon verir blogs.ancientfaith.com

bunu sadece vaftizli kişiler alabilir. daha sonra da sadece ekmek dağıtırlar www.ssppaoc.org

bunu dilimleyerek dağıtırlar tabi ve isteyen herkes alabilir.
  • prasinos  (26.12.18 09:32:43)
@prasinos ben attığım görseldekinden istiyorum :(

  • semaforo de medianoche  (26.12.18 12:48:46)
Abi sen ne yaptın ya :D Bu mayasız buğday ekmeği. Ortodokslar mayalı, katolikler mayalı ekmek kullanır ekmek bölmede. Attığın ekmek mayasız ekmek. Kabartma tozu ve maya kullanmadan ekmek yap, bu şekilde yuvarlak kes, bitti gitti :D

  • farabi  (27.12.18 00:13:13)
@farabi tarifi var sadece un ve su kullanılıyor ama olay sadece o kadar değil, şekli, kalınlığı inceliği çok önemli gıdaların. yani cheetos da mısır cipsi doritos da ama farklı şekillere getiriliyor ve oldukça farklı oluyor sonuç olarak, tekstür önemli. o şekilde elde etmesi de ev imkanlarıyla biraz zor.

  • semaforo de medianoche  (27.12.18 00:32:24 ~ 00:45:18)
fransız katolik kilisesine git pazar günü ve rahipten rica et. verebilir belki.

  • prasinos  (27.12.18 09:40:25)