kulaklıkla şarkı söylerken sesi kaydetmek

kaydettiğim ses gecikmeli bir tuhaf oluyor, bu nedendir, nasıl aşılır?

latency deniyor, apple değilse cihaz olması normal.

eğer olmasın istiyorsan irig gibi bir arabirim alman lazım telefonuna ve ona da mikrofon bağlaman lazım.

tabi irig destekliyor mu cihazın bilmiyorum.

bunun özeti şu, nasıl ekran kartı kötü olan bir bilgisayarda oyun oynamaya çalıştığında ekran kartı görüntüleri gösterirken geciktiriyorsa, takılıyorsa. aynısı sesiçin de geçerli, windows bilgisayarlda asio2.0 destekleyen ses kartları var ve pahalı, maclerde ise core audio sürücüsü olarak default olarak var.

apple'ın tüm cihazlarında var bu, ipad, iphone, mac vs. android de yok.

bunun dışında apple ise ve bluetooth kulak ile kullanıyorsan latency olması normal ama çok hafif öyle rahatsız edecek gibi olmaz.
  • killerbee  (25.12.18 17:36:28 ~ 17:42:57)
@killerbee demek istediğim şu aslında

sorun ses kartından ziyade benden kaynaklı gibi:
şimdi ben kulaklık yokken sesimi kaydettiğimde gecikme yok ama kendi sesimi duymadığım zaman ortaya çıkan sonuç bir garip.
  • newlywed  (25.12.18 17:52:46)
Android için buna bir çözüm bildiğim kadarıyla yok. Android işletim sistemi yapısından dolayı mecburen bir gecikme yaşatıyor. Yani en iyi androidi alsanız bile bu olacaktır.
Üçüncü parti bir yazılım varsa bir şekilde. Kulaklığa sesi gecikmeli ileten falan bilemiyorum.

  • kisa  (25.12.18 18:11:15)