buraya bakarlar

Ankaradaki bu afişler nedir? ne anlamı var ve neden yıllardır paslanmadan orda duruyor. bence güzel sanatsal bir şey. ankaranın gizemli yapısına uygun bir duruşu var. üstelik reklamdan koruyor bizi. bunun ekonomik bir zararı olsa gerek. yıllardır değerlenmeyen bir reklam panosu. hikmeti nedir bu afişlerin?

twitter.com

amaç oraya reklam koymalarını sağlamak, belediyenin "buruya baharlar, gel inat etme ver reklamını senin de işin görülsün benim de" deme şekli

reklam alamayınca da kaldırmıyorlar haliyle, duruyor orada.
ve bence de reklamdan daha güzel
  • serbest gezen koala  (25.12.18 15:25:02)
:D abi şey değil mi bu, billboard'a reklam alınması için yapılmış muhtemelen ajans tarafından falan, billboard'un üstüne yapıştırılmış zaten. hani şey anlamında, buraya bakalar, reklam verin o yüzden gibi.

  • veritaslibertas  (25.12.18 15:25:12)
Ankara'nın alametifarikası onlar. Herkes oraya bakıyor ama reklam veren yok. Buraya bakarlar diye marka yapsak baya iyi satar.

  • lcha  (25.12.18 15:27:25)
şahsen ben çok seviyorum o afişleri ankara'nın sembolü gibi bir şey. bir tanede odama asabilirim. ama oraya kimsenin reklam vermemesi ilginç. herkesin baktığı bir yer sonuçta.

  • douglas  (25.12.18 15:28:59)
niye reklam veren cikmiyor?

  • 000000  (25.12.18 15:29:51)
simge haline gelmişti. söylendiği gibi, tabelaya reklam alacak olan ajansın kendi reklamı böyle biraz daha anarşik bir afiş yapmışlar dikkat çekmek için.

artık birçoğu yok. olanların da altında ajansın iletişim bilgileri yazıyordu, o kısmını kesmişler. galiba artık ajans da değişti.
  • kibritsuyu  (25.12.18 15:51:23)
yaklaşık 14 yıldır orada onlar. başlarda reklam verilecek sanıyorduk ama şimdi bilen olduğunu sanmıyorum. sevgili eski başkanımızın şakası, komikliği de olabilir.

  • görünmezkaza  (25.12.18 20:15:38)
Belki de asıl reklam budur

  • six packsiz  (25.12.18 20:20:40)