adguard ve adguard dns

1-dnsleri girin dedikten sonra soyle demisler. bu alttaki kisimda ne yapin diyor?

DNS-over-TLS:

Use dns.adguard.com string for "Default" or dns-family.adguard.com for "Family protection".

DNS-over-HTTPS:

Use dns.adguard.com for "Default" and dns-family.adguard.com for "Family protection" mode.

DNS over TLS ve DNS over HTTPS, DNS sorgularını servis sağlayıcından gizlemeye yarayan protokoller. bunları kullanabilmek için DNS server'ının da bunları desteklemesi gerekiyor. bildiğim kadarıyla; Quad 9 ve Cloudflare ikisini de destekleyen tek DNS sağlayıcıları. ek olarak DNS over HTTPS'i tarayıcının desteklemesi gerekiyor.

özetle bu kısımlar için senin pek bişi yapmana gerek yok. okuduğun yerin linkini atarsan daha işine yarayacak cevaplar verebilirim.
  • washe  (24.12.18 20:05:54)
adguard.com

bu arada wifi tablette denedim reklamlari engelliyor gercekten faydalanabilirsiniz.
android'in heni surumunde mobil agda da engelliyormus.
  • 000000  (24.12.18 20:52:46)
DNS over TLS ve DNS over HTTPS sadece şu an firefox yeni sürümü desteklemektedir
DNS over HTTPS aktif hale getirebilmek için firefoxun ağ ayarları kısmında resimdeki gibi adguard dns ayarını girin yada cloudflare dns de girebilirsiniz

eksiup.com

DNS over TLS için windows 10 yeni sürümünde bir kaç ayar olsada tam desteklemez
bunun için
www.thewindowsclub.com
bu uygulamayı kullanabilirsiniz
  • baknedicem  (25.12.18 00:55:11 ~ 01:02:41)