ikinci el sitelerinde yapılan duygu sömürüsü başınıza geldi mi?

Mesela s.den.com a pro bir fotoğraf makinası koydum, adam diyor ''çocuğa alıcam'' diğeri ''çocukluk hayalim ver bu fiyattan'' ....

tablet koydum, yine çocuğa alıcam...

laptop koydum, öğrenciyim abi şu fiyattan olur mu proje yapıcam....

kindle koydum .....ÇOCUĞA ALICAM!!! kindle ı çocuğa alıyor.. yaw he.

Başınıza geldi mi? ne cevap verdiniz?

Cok geldi. Ogrenciyim diyene ben de ogrenciyim diyorum. Param bu kadar diyene o zaman prana gore bir sey al diyorum. Pazarliksiz fiyat koyuyorum artik genelde. Pazarligin p'sini soyleyene yok kardes benim malimi sana satmiyorum diyorum.

  • fakyoras  (24.12.18 18:11:46)
pazarlıksız fiyat koyuyorum, ufak pazarlık yapmayanlara çalışan olursa o anki durumuma, beklemeye değer mi bu kadar miktar için diye düşünerek olumlu veya olumsuz cevap veriyorum ancak uygun bir fiyata koymuşsam ve hala pazarlık yapmaya çalışıyorsa cevap bile vermiyorum hala üsteliyorsa da sinir bozucu bir şekilde dalga geçip engelliyorum. zaten bu yüzden anonim isim ile takılıyorum böyle sitelerde.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.12.18 18:17:01)
Benimde başıma geliyor. Pazarlık yapma takdiği bence. Ben genelde yazıyorum pazarlık mesajlarına kesinlikle cevap vermeyeceğim diye ama ona rağmen yazan gerizekalılar oluyor.

  • lana del rey  (24.12.18 18:22:40)
ohooo engelli komşuya alan mı dersin, fakir çocuğa alan mı dersin, ev borcu olan mı dersin.

cevap vermiyorum, satmıyorum böylelerine.

adamın ev borcu varmış gitar almaya çalışıyor benden, ulan alma gitarı madem o kadar borcun var.
  • cedex  (24.12.18 18:23:02)
Aramıza hoş geldin. Dambıl seti koymuştum geçen yıl biri abi öğrenciyim ücretsiz verir misin yazmış yanına da ev adresini eklemiş. Ayrıca evine bırakacağım bir de. Şimdi verir misin sabaha mı bırakırsın:) Cevap vermemek en iyisi.

  • nrn  (24.12.18 18:25:49)
abi bir kere tablet satıyordum, adam çocuğuyla geldi. iyi dedim napayım yaşlıca da bir adamdı.

  • passion rules the game  (24.12.18 18:33:12)
Hayır kurumu olmadığıma göre kafamdaki fiyatın altına satmıyorum.

  • bahoho  (24.12.18 18:39:35)
okul bitti diye fx hesap mak. fiyatının cok cok altında letgo'ya koymustum cocuk abi ögrenciyim diye 2 gün dil döktü 2 tl indirim almak icin. indirmeyince de engelledi gitti. öğrenciye satacağım zaten fx hesap makinesini esnafa mı satacağım? ne garip insanlar var.

  • alwayschargeneverbend  (24.12.18 19:00:39)
Ne koyduysam basima geldi. Cevap vermiyorum.

  • stavro  (24.12.18 20:41:30)
Benim arkadaş yapıyordu bunu. Sevgilime alıcam öğrenciyim falan diyordu. Kanmayım olm bu numaralara.

  • [GODDARD]  (24.12.18 21:13:17)
basima geliyor. urunde bir eksiklik bul, onu bahane et ve bunun uzerinden yuru ve pazarlik et. ama kalkip dilenme n'olur.

o kisileri gormezden geliyorum. kalbim taslasmis bu konuda, acimiyorum ve urun disinda bir sey soylemeleri dikkatimi cekmiyor. gulup geciyorum.
  • Leonardo~Da~Vinci  (24.12.18 21:19:45)
benim ilk satisimda 'cocuga alicam karne hediyesi' dediydi ben de az fiyat kirdim ve telefonun yaninda jules verne'nin kitabini yolladim ve karnesi icin tebrik ettim cocugu. bu tarz seyleri bilen arkadaslara anlattiginda agizlarindan kola puskurterek gulmuslerdi.

  • orange coffee  (24.12.18 22:58:16)
Buyrun sadece adımı sildim.

- lise öğrencisine elden son ne olucaktır

- .....  abi iyiakşamlar öğrenciyim 15 tatilde botumu cuma çıkışı aldılar son ne olur

 -SAYIN ..... BEY : 70 YAŞINDA EMEKLİYİM. TERHİS OLACAK FAKİR AİLE ÇOCUĞU BİR ASKERE ALACAĞIM SİZİN KOYDUĞUNUZ RAKAMI VEREMEM, İNDİRİMİNİZ OLURMU SAYGILARIMLA...
  • lemon cake  (25.12.18 06:46:32)
Duygu sömürüsü de geldi başıma, en sinir olduğum şeydir, zor durumdaysan almak zorunda değilsin, uygun dille reddettim ama bugüne kadar aldığım en komik teklif, motosiklete karşılık şalgam suyu idi, dükkanı varmış, devredeyim diyordu:)

  •   (25.12.18 07:03:49)
Satışta playstation'ım var. 10 mesajdan 4'ü öğrenciyim abi yazıyor. Ben de öğrenciysen derslerine çalış kardeşim playstation senin neyine diyorum

  • goodman  (25.12.18 07:16:46)
yurtdışında bile var. sadece bizde yok. www.reddit.com/r/choosingbeggars

  • argent dawn  (25.12.18 09:02:02)
Daha yeni oldu. Topcase satıyorum sıfırı 300 civarlarında Letgo'da 150 ye yazdım, mesaj geldi vs. "son ne olur" dedi 125 e vereyim kargoda benden dedim. Gelen cevap"abi yeni motor aldım 100 lira param kaldı 100 e olmaz mı" sinirlendim bende vazgeçtim satmaktan.

İkinci bir olayda daha geldi aklıma; eski motosikletimi satıyorum bir arkadaşım da koydu ilana kendi motorunu. Hem ona hem bana bir mesaj geldi;"eşime motor bakıyoruz ancak çok durumumuz yok sizin motorunuzu çok beğendi son paramızla alıcaz vs" bu arada benim motorun ederi 20 arkadaşınki de 15 falan. Adam herkese mesaj atıyormuş meğersem
  • mirty  (25.12.18 09:12:59 ~ 09:17:46)
Ben letgoya satmak için kitaplarımı koymuştum. Birisi tanesi 10 lira dediğim kitap grubuna
' Merhaba amaranta biz köy okulları için kütüphane oluşturuyoruz. Eminim sen de okumaya ihtiyacı olan miniklere desteğininesirgemezsin. Bize tanesi 3 liradan hepsini satar mısın?' yazmıştı. Bende okulun adını ve adresini verin ücretsiz yollayayım dedikten sonra adam leyla oldu:/

Çakal sürüsü hepsi.
  • Amaranta ursula  (25.12.18 09:34:38)
pullu payetli kıyafetler için "ihtiyacım vaaarrrr:(((((" yaazan gördüm

  • neynep  (25.12.18 09:44:40)