bekar evine camasir makinesi

2 kisi yasiyoruz. 2.elden dilim yandi simdi basit bisiy de olsa sifir alayim diyorum. nelere dikkat etmek gerekir. ucuz olanlar 800 devir yeter mi? illa bin devir mi olsun?
ya da 5 kg ve 7kg modelleri arasinda 200 lira fark var en az, deger mi? oneriniz varsa ayrica mutesekkir olurum

kurutmalı bir makina almanı tavsiye ederim. hoover markasına bakabilirsin. pek bilinmediği için ucuz ama oldukça kalitelidir. yıkama kapasitesi ve sıkma devri gibi şeyler biraz pazarlama hilesi.

  • orpheus  (24.12.18 01:39:20 ~ 03:03:28)
yorgan ve battaniye yıkamayacaksanız, fazla kilo almanıza gerek yok. bence tabi.
markası iyi olsun, küçük olsun. aldığınız detarjanı daha önemli buluyorum.

800 devir biraz daha ıslak çıkarıyor çamaşırları. ama mesela 1200 deviri de ben fazla görüyorum. ıslak dediğim, öyle şapır şupur su damladığı falan yok.
emin olduğum şey, bakmaya başladığınızda "olmuşken şöyle olsun" demeye başlarsanız ipin ucu kaçıyor. alın 800 devir, 5 kilo, sıfır makine, kullanın. daha az ses çıkaranını sormanızı tavsiye ederim, ama o modeller genelde ses çıkarıyor.

ikinci el almamakla en iyisini yaparsınız.
  • lovemyself  (24.12.18 01:39:31)
daha geçen ay 9kg kapasiteli bir çamaşır makinası almış birisi olarak bu konularda öğrendiğim birşey varsa o da 9kg yazan makinayı 9kg dolduramıyorsun.. yani istesen doldurursun ancak ağzına kadar dolu bir makinanın yıkama performansı şak diye düşüyor.. konunun uzmanları makinanın 2/3 oranında doldurulmasını tavsiye ediyor.. yıkama esnasında kazan döndükçe çamaşırlar hareket edebilsin kenarlara çarpsın diye sanırım..

toparlarsak bu zamanda 5kg kapasiteli bir makina alınmaz..
sıkma devri de çok matah birşey değil..
en az 7kg kapasiteli fazla özelliği de olmayan makinaları tavsiye ederim..
  • strobist  (24.12.18 02:16:20)
Lovemyself kesinlikle oyle. Bın liraya sıfır var derken o mantıkla binucyuzu buldum.

Strobist 5 cok mu az? Kıyafet dısında en fazla nevresim yıkıyoruz?
  • galandar kostumu  (24.12.18 03:14:58)
İstanbul Anadolu yakasindaysaniz ikinci el satan bir yer önerebilirim. Pişman etmez.

  • kisa  (24.12.18 06:33:39)
ben bekar evindeyken regal kullandım. sıfırını spotçudan almıştık 800 tl'ye. memnun kalmıştım. eğer çamaşır kurutacak yeriniz varsa 800 devir yetebilir.

  • hononu  (24.12.18 09:54:13)
3-4 sene evvel bekar evi için (2 erkek) bakındık piyasaya. sıfır alacaktık. eve de yakın yerlere baktık. en sonunda fiyat sebebiyle vestelden bi bulaşık bi çamaşır makinesi aldık..
en ucuz ve en basit makinelerdi.
sonra evlendim. iki makine de hala çalışıyor, idare ediyor. bi tamire de gitmedi henüz.
"maksat yıkasın" diyorsan; vasatlığı ucuzlukla buluşturan marka vestel iyidir.
  • barankovan  (24.12.18 12:13:43)
5.5kg 800 devir altus kullaniyorum. baya memnunum. oyle sulu cikmiyor, normal sikilmis gibi.
tek kisilik ince yorgani rahat yikiyor ama cift kisiligi atinca suspansiyonu bozuldu biraz malesef. yine de sorunsuz devam ediyor.

  • jedilance  (24.12.18 19:01:05)