doktorlar niye böyle yapıyorlar?

yeğenimin çocuğu oldu gebeliği boyunca tabir-i caizse doktoru onu diken üstünde yürütmüş. bir sürü testler yaptırmış. senin kafan normal ama çocuğun kafası niye bu kadar büyük anlam veremedim demiş ultrasonda bakarken. çocuğun bağırsağında parlaklık var, makatı tıkalı olabilir demiş. sezeryanda karnını 1 saat açık bekletmiş, bu sefer de senin bağırsağında parlaklık var cerraha göstercem diye, cerrahta endoskopideymiş, gelince bir şeyi yok kapatın kadını demiş. ama parlaklık yok mu ya cerrah bey dermiş. sonra da bebek olana kadar kızcağız 100 kere sormuş kakasını yaptı mı diye, çok şükür her şeyi normal lafını duyunca omuzlarından yük kalkmış gibi olmuş.

bir başka vaka iş arkadaşlarımızdan birine başka bir dr çocuğun kalbinde nokta görüyorum demiş. adam 1 gün içinde 1 milyar harcadım diyor. o çocukta normal.

bunları söylemek zorundalar mı, o zaman gebe çok strese giriyor bu daha tehlikeli... ne bileyim sizin düşünceleriniz ne bu konuda?

öyle salak bir ülke olduk ki ben şahsen profesörlere dahi güvenmiyorum. burhan kuzu'nın prof olduğu bir ülke sonuçta. özellikle sağlık sorunlarında tek bir doktorun teşhisine güvenmem, 2-3 farklı doktora gösteririm ciddi bir sorun varsa.

  • prasinos  (23.12.18 13:37:42)
Benim aklıma ne güzel ilgilenmiş işte geldi direkt.

  • nrn  (23.12.18 13:38:06)
@
prasinos, işte 2. örnekteki bey de birine güvenmediği için günde 1 milyar dökmüş.

@nrn, ilgi güzel de ama bu şekilde ilgi düşman başına.
  • for day to break  (23.12.18 13:40:09 ~ 13:47:39)
her şey 16 sene evvel başladı, kasabalara açılan üniversiteler sayesinde cahil doktorlarımız hukuktan anlamayan avukat hakimlerimiz oldu.

  • hayvan gibi yazar  (23.12.18 13:42:03)
Yeterli değiller çünkü.

  • giovanne  (23.12.18 13:49:30)
dandik üniversiteden mezun dandik doktor çok fazla

  • dafuq  (23.12.18 14:04:01)
ama dr'ler de şu yönden haklılar. mesela çocuk doğdu ve hasarlı e o zaman niye sen bana bunu söylemedin nasıl hekimsin diye bir serzenişle karşılaşacak. bu yönden hak veriyorum.

  • for day to break  (23.12.18 14:08:01)
o çocuklar için sonradan kafası büyük yok kalbinde delik var denilse doktor bok kaka olur. uzun yazmayacağım siz de haklısınız gebe açısından ama bakılıp normal çıkması en iyi senaryo bu noktada.

  • bass solo take one  (23.12.18 14:11:18)
bi tanidiga 2li testte down'li olabilir demis bi doktor. baska doktora gostermisler o herhangi bi bulgu gorunmuyor demis.

sirf iclerine suphe dustu diy3 3-4bin verip dna testi yaptiracaklar.

cok ikircikli mevzular. en guzeli bastan saglam bi doktorla yola cikip onunla devam etmek. (evet onlar da pahali oluyor ama amator ellerde daha cok yoruluyor insan hem maddi hem manevi)
  • brkylmz  (23.12.18 14:45:02 ~ 14:45:45)
Normal olmasaydı iyi bari bir milyar harcadığıma değdi mi diyecekti.

  • pastörizesüt  (23.12.18 15:12:11)
Bu ihtimalleri söylemese bu sefer de bu nasıl doktor olacaktı. Mükemmel ya, cidden. Bırakın da işimizi yapalım. Para harcamak istemiyorsanız çocuk filan yapmayın bu kadar basit.

  • tobias fünke  (23.12.18 15:33:46)
Türkiye'de işine hakim insan sayısı çok çok az. Sadece doktorlar değil. Herkes yetersiz, iş ahlakı yok, kişisel ve mesleki gelişim yerlerde.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (23.12.18 15:52:09)
Ahahah! Adam 1 milyar harcadım çocuk normal çıktı diye üzülüyor lan.

  • con  (23.12.18 18:50:31)
@con, üzüldüğü noktanın çocuğun normal çıkması olmadığını sen de biliyorsun.

  • for day to break  (23.12.18 19:20:15)