bitirdiginiz ilk ingilizce kitap neydi?

ve kac yasinda idiniz?

13 yaşımda birçok ingilizce kitap okudum ama aklımda tek kalan kitap "the elephant man"

  • false pretension  (21.12.18 20:39:34)
Alice in wonderland :)

  • Dylan Murphy  (21.12.18 21:11:06)
The Murders in the Rue Morgue - lise hazırlıktaydım sanırım 15 yaş oluyor.

  • tantunizade murat efendi  (21.12.18 21:34:28)
Hazırlıkta okuduğum basitleştirilmişleri saymıyorum çok vardı.
Normal kitap seviyesinde Where the red fern grows u okumuştum çok güzeldi :(
Orta iki kaç oluyor, hımm 13 sanırım.
  • birsürüsorumvar  (21.12.18 21:42:23)
14 - voodo island (oxford)

  • tabudeviren  (21.12.18 22:49:42)
cok basitlestirilmisler sayilirsa "david copperfield". cocuktum.

  • e haliyle  (21.12.18 23:02:09)
basitleştirilmiş kitapları saymazsak hiç bitirmedim. ana dilimde okuyabilecekken neden ingilizce okuyayım diye düşündüm. bi kere gaza gelip iki şehrin hikayesini aldım ingilizce tabii ki okuyamadım ve kaldı öyle. zaten sadece böyle ağır anlatımlı kitaplar çeviri sırasında biraz özünü yitirebiliyor, daha basit olanları da ha türkçe okumuşum ha ingilizce bir şey fark etmiyor anlatımı çok sade olduğu için, mesela george orwell gibi.

soruya cevab hariç her şeyi yazdım.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.12.18 23:05:35)
cin alileri dahil ediyorsak simon isimli renk değiştiremeyen bir bukalemununun üzücü hikayesini anlatan bir çocuk kitabı vardı, onu bitirmiştim. illüstrasyonlu, naif anlatımlı güzel bir kitaptı. kitaplarımın arasında bir yerde ama şimdi üşendim bulmaya. 5 ya da 6. sınıfta olmam lazım. sözlükle neredeyse her kelimeye bakıp kitabı "kirletmiş", sonra da yazdıklarımı silmeye çalışırken içine sıçmıştım.

basitleştirilmişleri dahil ediyorsak piano diye bir kitaptı, dışını çok net hatırlıyorum ama ne hakkında olduğuna dair hiçbir fikrim yok; sanırım 8. sınıftaydım. gerçi basitleştirilmiş mi ondan da emin değilim, ince bişeydi, belki de kısa öykü gibi bişeydir.

bildiğimiz okumalık kitaplardan ise the old man and the sea, lise 2 ya da 3 olması lazım.
  • Bruce  (21.12.18 23:08:26 ~ 23:16:29)
window on the world
images-na.ssl-images-amazon.com

;-)
  • viva paulista  (21.12.18 23:11:09)
Of mice and man

  • smellofsoul  (25.12.18 00:33:57)
12 little prince.

  • canercuxy  (28.12.18 15:53:45)
The Snow Goose - 15-16

  • farabi  (02.01.19 14:12:49)
Edmondo De Amicis - Heart
5 ya da 6. sınıftaydım. 11-12 yaşa denk geliyor sanırım.

  • battal gemalmaz  (02.01.19 14:15:17)
Propeller Aerodynamics - Frank E. Hitchens

  • stavro  (02.01.19 15:01:05)