Subdomain - ama klasör gibi

saçma bir soru. ama soruyorum;

ben ayrı bir sunucuda bir site yaptım.
normalde bunu sitem.domain.com altında yayınlayabiliyorum.

ancak benim istediğim şey;

ayrı sunucudaki bu sitenin domain.com/sitem adresi altında faaliyet göstermesi.

(not: hayır bu sitedeki dosyaları o klasör altına atmak gibi bir çözüm değil istediğim)

böyle bir şeyi nasıl yapabiliriz? umarım anlatabilmişimdir derdimi.

aynen bunu domain yönlendirme vb. sistemlerle yapabiliyor muyuz?

dediğim gibi buradaki en önemli konu:

xxx.yyy.com domainindeki sitenin dosyalarını yyy.com domainine atmadan yapmak istiyorum bu işi. tamamen yönlendirme ile yani.
  • tchuck  (21.12.18 17:27:46)
htaccess ile yapabilirsiniz.

  • işimdeyim gücümdeyim  (21.12.18 17:36:03)
@işimdeyim gücümdeyim,

htaccess ile nasıl yapabiliyoruz peki? benim şuan tam mantığım almadı. dışardaki bir sunucuyu, içerdeki bir htaccess ile içerdeki bir klasördeymiş gibi gösterme işi nasıl oluyor?
  • tchuck  (21.12.18 17:47:28)
htaccess'in olayı zaten -miş gibi göstermektir :)

şunu htaccess dosyasına ekleyin:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^sitem\.domain\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ www.domain.com$1 [P]
  • işimdeyim gücümdeyim  (21.12.18 17:55:24)
bunu subdomain'e mi giriyoruz yani?

alala e peki ana sunucuya www. isteği attığımda bu htaccessi' nasıl görecek. enyse denemek gerekiyor herhalde.
  • tchuck  (21.12.18 18:00:23)
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.alanadi1\.com\/klasör\/$

RewriteRule ^/?$ “http\:\/\/www\.alanadi2\.com\/”
  • 16f628a  (21.12.18 18:09:22)