bisiklete sigorta

neden yapılamıyor? 5 binlik arabaya yapılan sigortayı 70 binlik bisiklete yaptıramıyorum. genele bakınca diğer arkadaşlar da aynı konudan muzdarip. hangi sebepten yapılamıyor bu sigorta olayı? veya yaptırmak için nasıl bir yol izlenmeli, bilenler yazarsa sevinirim.

okuduğunuz için teşekkürler.

Çalınması kolay olduğu için, bu yüzden belirli boyutta ve cc'ye kadar motosikletler de kasko yapılmıyor. Ya da kapalı alan şartı konuyor.

Çalınmayı karşılamasın sadece kaza için isterseniz değerlendirebilirler.

Ya da eve eşya sigortası yaptırıp, bisikleti özellikle fiyatını belirtip poliçeye eşya olarak ekletebilirsiniz. Bunu bir sorun.
  • John Bloor  (21.12.18 15:23:41)
aslında doğru ama sigorta bilincinin gelişmemesinden.hatta depozito/hava parası verileceğine konut hasar sigortası bile yaygınlaşabilir mesela.örnekler çoğaltılabilir.

  • jactantia  (21.12.18 15:26:26)
@john evde eşya olarak poliçeye ekliyorlar ama kaza vb durumunda işe yaramıyor. halbuki bir çok insan tanıyorum bisikleti 50k ve üstünde fiyata sahip olan. hepimiz korkuyoruz açıkçası. geçenlerde bir fiat uno ile merida markalı bisiklet çarpıştı, arabada hasar yok ama bisikletin ön jantı kırılmış, tek ön jant fiyatı 6k. adam arabayı mı bırakayım ne yapayım demiş haliyle. dava açıldı uzadıkça uzuyor bu işler. karşı tarafın sigortası yokmuş. yurt dışında var mı yok mu bilmiyorum bile. muhtemelen vardır diye düşünüyorum. çünkü bizde bile yüksek fiyatlı bisikletler kullanan varken avrupa tam bir bike porn cenneti.

  • Tears of Devil  (21.12.18 15:45:21)
çalınmaya karşı yapılmamasını bir nebze anlarım da kazaya karşı sigorta kapsamına alınmaması haksızlık. tem hariç tüm yollarda kullanılabilen bir ulaşım aracı neticede.
benim bisikletin sıfırı 4000 civarında ki bu bile çok para benim için. sokakta bir yere bırakmayı geç merdiven boşluğuna bile bırakmıyorum.

  • lazpalle  (21.12.18 16:22:24)
Onu sigortalamak icin adamin ona gore eksper calistirmasi lazim. Senede gelen 2 bisiklet icin uzman tutmak istemez kimse.

  • acemi  (21.12.18 17:35:03)
Bisiklet için ayrı eksper gerekmez. Konut eksperine de baktırabilir. Ne var sanki iki pedal iki tekerlek ya.

  • Delay Fuze  (21.12.18 19:29:53)
çalınma için yapılamıyor ancak aracın müdahil olduğu kaza durumunda araç sigortası zararınızı karşılıyor. hayatta kalırsanız tabi.

  • habarbey  (21.12.18 20:17:15)
70 bin liralık bisiklet için ziynet eşyalarının sigortasına bakın, anca o kurtarıt.

  • insomnia  (24.12.18 11:12:10)