Güvenlik kamerası kurulum

Aliexpress'ten 3 adet besder kamera aldım. H,264 dvr kayıt cihazım var
Tplink archer vr 600 modem/ router var.

Sorun şu ki dikkat etmeden aldım kamera girişleri rj45 ethernet portu ve 12 v enerji jacki var.

Dvr cihazım bnc balun girişli bunları nasıl entegre edebilirim.

Okuyom okuyom ama ya sabah sersemliği anlamıyorum ya da atladığın bir analtım hatası var.

DVR cihazın bnc girişli, kamerada mı bnc giriş yok? Kamerada rj45 giriş mi var? (çok tuhaf)

Eğer derdini özecekse bnc ballun fişler var dönüştürücü, bir tarafında iki girişli klemens diğer tarafı bnc giriş.

Kamerayı merak ettim link alabilir miyim?
  • John Bloor  (21.12.18 09:12:53)
  • goodman  (21.12.18 09:21:51)
ip kamera almışsın büyük ihtimalle analog kamera değil,kayıt için nvr cihazı alman lazımdı, dvr analog sistemlerde kullanılır,

şu anki kameralarını elindeki dvr ile kullanamazsın,nvr alman lazım veya kameralarının destekliyorsa sd kart takıp kameralar üzerine kayıt yaptırabilirsin.aldığın ürünlerin linkini atarsan kesin birşey söylenebilir.

besdertech.tr.aliexpress.com
  • sealth  (21.12.18 10:11:30 ~ 10:12:44)
Muhtemelen İp kamera almışsınız. Onları ayrı ayrı bağlayıp cloud üzerinden kontrol edebilirsiniz. Dvr a gerek yok. Nvr a ya da bir cloud hizmetine bağlanabiliyor. Genelde kendi desteklediği cloud hizmeti oluyor kontrol ediniz. Bazıları wifi falan da oluyor daha pratik olabilir ağ varsa. Tamamen ürünün ne olduğuna bağlı. İp kamera çok aptalmbir kameradan başlayıp çook akıllı bir kameraya kadar uzanan bir yelpazede satılıyor. Bende 5000 dolarlık bir tane vardı zamanında. Az eğlenmedik kendisiyle. 32x optik zoom, pan scan vs. Keyifliydi.

  • ozdek  (21.12.18 10:28:04)
bazı kayıt cihazları birden fazla formatı destekleyebiliyor. kayıt cihazınızın özelliklerini inceleyip IP kamera destekleyip desteklemediğini bulabilirsiniz.

arayüzünde de kamera türünü seçebileceğiniz bir menü olur, digital falan yazıyor genelde. ahd 720 - ahd 1080 - IP 720 - IP 1080 gibi seçenekler oluyor.

eğer dvr destekliyorsa, dvr'ın ethernet girişine bağlayacağınız bir 5'li ethernet switch ile bu işi çözebilirsiniz.
1'i dvr'a, 3'ü kameralara, kalan diğer giriş de modeme. bu sayede modem dhcp server olarak tüm cihazlara IP verecek, fakat kameraların da bir ayarı olmalı, arayüzlerine ulaşıp bunların alacakları IP bandını modemin IP verdiği gruptan seçmeniz gerek. (daha da iyisi kameralarda ve dvr'da dhcp'yi açıp modemden bunların hepsine sabit IP atamanız, bu şekilde istikrarlı bir konfigürasyon olabilir.

eğer desteklemiyorsa bunu destekleyen bir kayıt cihazı almanız gerekecek.
  • gkhncnzdgn  (21.12.18 13:52:36 ~ 13:53:36)
kameralar ethernet rj 45 girişli ip kamera olduğu yazıyor.

kayıt cihazı eski tip h264 cenova. hali hazırda bnc girişli kamera ve kayıt cihazı ile kurulu sistemim var. xmeye üzerinden takip de edebiliyorum.

ama yeni aldığım bu kameraları kullanabilmem için router önerdiler. daha basit bir yöntem var mıdır.
  • dedirttiren  (22.12.18 13:22:09)
router dediğin normal adsl-fiber modem,modemin fazladan ethernet çıkışı varsa kameraları direkt buraya bağlayabilirsin,yoksa 5 port falan bir ethernet switch al pahalı birşey değil.

kameralara elle sabit ip ver,kameralarının cloud-p2p desteği varsa uygulamasını indir,account açıp kameraları ekle direkt izleyebilmen lazım,cloud-p2p desteklemiyorsa modem üzerinden kameralar için port yönlendirme yapman gerekir.

kayıt içinse eğer destekliyorsa kameralarının pc yazılımını vardır bunu kurup pc'ye kayıt yaptırabilirsin veya sdkart takıp lokal kayıt yaptırabilirsin.
  • sealth  (22.12.18 13:58:38)