Makineleşmek istiyorum!

İstiyorum ki her gün spor yapayım, her gün ders çalışayım, her gün kitap okuyayım. Zamanım boş geçmesin, makine gibi olayım. Nasıl yapabilirim bunu?

E yap iste hepsini.
Hepsini yapmak icin yeterince istekliysen yaparsin zaten. Makine gibi oldugunu da düsünmezsin o zaman, günlük rutininmis gibi gelir.

  • chitosan  (20.12.18 16:52:30)
Teker teker alışkalık edinmeniz lazım, hepsi bir arada birden başlarsanız bırakmanız olası. Atıyorum önce iki hafta erken uyanmak, sonra sporu ekleyin, sonra dersi vs.

  • whoosie  (20.12.18 16:58:33)
Basit abi.

Yaparak yaparsın. Planlayarak nal toplarsın.
  • reyals  (20.12.18 17:00:31)
düşünmeye devam edersen olmak istediğin kişi olamazsın

  • bardakigüneşgözlüğü  (20.12.18 17:02:09)
bu birden olacak bir şey değil. en az 6 ay buna kendini alıştırman lazım. sonra otomatikleşir. 6 aydan önce olmaz.

  • dedim dedim de kime dedim  (20.12.18 17:14:55)
Yat uyu İrfan, Niğde’deyiz...

  • Tears of Devil  (20.12.18 17:27:26)
Yat uyu niğdedeyiz demeye geldim ahshshsjsh

  • lorne malvo  (20.12.18 17:32:08)
makine gibi her gun 3-4 sey yapma. en cok sevdigin seyleri yaz. sonra bunlari onem sirasina gore sirala. en cok para getirecek, en cok statu saglayacak vs.. diye.

sonra bunlari gunlere dagit.

atiyorum,

pazartesi: ingilizce, cizim
sali: spor, kitap
carsamba: photoshop, gitar

boylelikle her gun farkli sey yapmis olacaksin ve sikilmayacaksin.
  • mayeskuel  (20.12.18 17:40:54 ~ 17:41:53)
aynısını yapmaya çalıştım, bi bok yapamadım.

her gün günde 5 sayfa kitap okuyacağım
bak bu hedef ne kadar kolay görünüyor di mi?
tek bunu bile başarmak çok zordur kitap okumayan adam için.
  • işimdeyim gücümdeyim  (20.12.18 17:43:42)
ben bunu sadece yalnız yaşıyorsam yapabiliyorum. ailemin evinde veya arkadaşla aynı evde kaldığımda her şey altüst oluyor. yalnız yaşayacaksın. sevgilin varsa arada bir evine ve belirli zamanlarda evine gelecek.arkadaşlarınla kendi evinde mümkün olduğunca görüşmeyeceksin. yoksa o rahatlığa bir defa alıştığında vazgeçemiyorsun.

  • m4a87td  (20.12.18 18:22:53)
Ay başları, hafta başları veya saat başları başlarım demeyeceksin. Saat 12 olsun, pazartesi olsun veya 1 ocak olsun yok. 20 Aralık Perşembe saat 20:04 itibariyle makineleş.

  • nrn  (20.12.18 20:00:34)
dediğin gibi yaşıyorum ama bu iş sen isteyince oluyor bir şey olsun buna dönüşeyim diye bir dünya yok. İstiyorsun yapıyorsun ve disiplinli bir şekilde devam ediyorsun hepsi bu.

  • basond  (20.12.18 20:45:28)