Kimya ne kadar zevkli bir ders

Selam arkadaşlar,

Bu esasen sorudan ziyade bir farkındalık duyurusu. Yıllarca sözel öğrencisi olduğum için Tarih gördüm fakat kimse de çıkıp Kimya bin kat zevkli bir dersmiş demedi. Hep sayısalla özdeşleştirilmiş çünkü. Bence Tarih gibi yoruma dayalı bayık bir dersten bin kat daha keyifli, oyun gibi ve sonuç olarak bir bilim ve öyle yoruma dayalı bir durum yok.

Kimya çok keyiflidir ya. Fizikokimya pek değil de onun dışındakiler.
Sihir gibi.
Ama yoruma dayalı tabi.
Kimya <3 ben
  • pati  (18.12.18 18:43:09)
Hangi kimya?
Unide okuyanlara oyun gibi de bakalim napiyorlar :)

  • acemi  (18.12.18 18:43:27)
@acemi Çözeltiler, Karışımlar, Kimya ve Enerji, Kimyasal Denge vs.

Uzmanlık olarak Kimyadan bahsetmedim. Sınavlara yönelik gayet keyifli.
  • perfectum  (18.12.18 18:46:57 ~ 18:47:28)
Sayısalcıyım, kimya severim. Ama tarihi daha çok severim :’)

Fiziğe ölüm -.-
  • sydney  (18.12.18 18:47:15)
Lise2 sayısal, lise son eşit ağırlıkçıyım. Kimyayı hiç sevemedim. Bence değil

  • Delay Fuze  (18.12.18 18:52:41)
full sayısalcıyım, fen lisesinde okudum. Genel olarak sayısal derslerim iyiydi tabi ama en sevdiğim kimyaydı aralarından. Yine de genel olarak en sevdiğim dersler top 3 tarih-coğrafya-edebiyat. Tarih ve coğrafya konusunda araştırma yapmayı da çok severim yani, en büyük hobilerimden.

Yani tarih kadar olmasa da zevkli bir ders bence kimya evet.
  • nundu  (18.12.18 18:54:40)
Kimya gerçekten çok eğlenceli. Sayısalcıyım ben de. Yalnız öğretmen faktörü de etkili.

  • stejerners  (18.12.18 19:25:51)
sayisal okudum. ogretmenler sayesinde kimyayi hic sevmedim. hayvan gibi de anlamak icin zaman harcadim ama isin mantigini vermedikleri icin ben de bir turlu bu isi cozemedim maalesef.

benim kimya ogretmenleri kimya ogretmeyi bilmiyorlardi. lise sonda bi tane iyi hoca geldi ama is isten gecmisti artik. organik kimyada hepimiz mal mal hocaya bakiyoruk. ne diyor bu? diye..

zevkli gelmiyor bana kimya.
  • Leonardo~Da~Vinci  (18.12.18 19:51:01)
hayatim boyunca hic sevmedim. ironi bu ya, gittim meslegini okudum. bi ara organik sevecek oldum hadi dedim yuksegini yapayim, onun da hocasi psikopat cikti. kosarak uzaklastim. simdiki aklim olsa akademisyen olur fiti fiti kongre gezerdim ah salak kafam.

  • in vino veritas  (18.12.18 19:53:08)
Benim iki tane kimya hocam vardı. Biri kimya, diğeri kimya uygulamaları dersine giren. Kimyacı malın önde gideniydi. Kimya uygulamaları hocasıysa bi lisede karşılaşabileceğin en mükemmel hocaydı. Boy 2 metre, izbandut gibi bi adamdı. Kel, mavi gözlü, profesör gibi konuşan bi adam. Erhan ertürk halt etmiş yanında. Şu adamın phil jackson kalıbında olduğunu düşün: www.kisa.link

Adama hayrandım yani. En sevdiğim hocalar listesi yapsam 1 numaraya koyardım. Ama kimya dersini bana o bile sevdiremedi. Ders saçma sapan bi şekilde işleniyo çünkü.

Bi kağıda 6CO2+6H2O=C6H12O6+6O2 şunu yazıyosun. Adına da kimya diyosun.

Bilemiyorum artık nasıl soğuduysam walter white bile sevdiremez bana o dersi. Dmmdmsms
  • Delay Fuze  (18.12.18 20:17:08)
Ben biyoloji manyağıydım. En iyi dersimdi lisede. Hoca anlatırken onunla birlikte anlatırdım hatta dersi. Canım biyolojim benim.

  • Delay Fuze  (18.12.18 20:18:58)