zengin birine ne hediye alınır?

alacağım biri olduğundan değil, düşünün ki adamın-kadının her şeyi var.

Büyük ihtimalle sizin aldığınız şeyi bir kenara atacak-bakmayacak bile.

ne alırdınız?

(bir kenara atıyorsa hak etmiyor demektir bir şey almam diyenler candır)

her şeyi var demek çok doğru bir tanım değil sadece nokta atışı yapmak önemli.

adamın tüm kol düğmeleri vakkodur, sen de bir tane vakko kol düğmesi alırsın onu da kullanır, neden kenara atsın?

kadının tüm şalları ipektir, bir tanede sen alırsın onu da arada kullanır.

"her şeyi var" felsefesine göre hareket edersek adamın kalan hayatı boyunca hiç para harcamaması gerekir zira her şeyi var..
  • odyofil  (18.12.18 11:00:34)
ben genelde bu durumda zenginlerde olmayan orijinal şeylerden alıyorum. mesela en son iPhone için kablosuz şarj eden masa üstü telefon standı aldım, aldığım kişinin masasında duruyor.

bunun dışında kültürlü bir insan ise yeni çıkan efsane kitaplardan birini alabilirsin. bir uzmanlık alanı var ise o uzmanlık alanının efsane kitaplarından birini alabilirsin.

çok parası olsa da kimsenin her şeyi yoktur.
  • babilbaligi  (18.12.18 11:07:26)
Senin maddi gücün ne hediye almana izin veriyorsa onu alırsın kullanıp kullanmaması onun sorunu olur. Adam deli gibi zengin ama başka deli gibi zengin arkadaşı Rolex saat alıyor, adamda belki 10 tane Rolex saat var, yapacak bir şey yok. Zenginsen namım yürüsün der bir tane de sen alırsın, zengin değilsen zaten çok fazla seçeneğin olmaz "İnce" bir şey alırsın.

  • angelus  (18.12.18 11:09:13)
Kendisinin almayabileceği bir şey.

Dekoratif bir obje olabilir, hobi ile ilgili bir şey olabilir, etkinlik olabilir (ata biniş dersi, masaj, vb.).
  • marla is in my head  (18.12.18 11:23:24)
Maddi değerinden çok manevi değeri olan el emeği, işçiliği ile üretilmiş bir hediye olabilir.

  • iwasbornonamountainside  (18.12.18 11:59:39)
Güldür güldürde zengin patrona atlet almışlardı :) el yapımı, sadece bilenlerin ulaşabileceği birşey olabilir .

  • insomnia  (18.12.18 12:02:58)
ben genelde spor araba alıyorum zengin arkadaşlarıma. durumun müsait değilse dupont çakmak da alabilirsin.

  • Delay Fuze  (19.12.18 00:40:06)
yenebilecek birsey alirim, iyi marka cikolata gibi. onun disinda ne alirsan cope gitme olasiligi yuksek.

  • cooperr  (19.12.18 00:57:05)