Yaz tatilini hangi ulke’de gecirmek isterdiniz?

10 gun bi tatile cikacagim ama nereye gidecegimizi sasirdik.
Secenekler : Amerika (new york), filipinler, tayland, singapur ile sinirli temmuz sonu gibi cikacagim tatile simdiden bilet alicam ama karar veremedim bir turlu Amerika cok sicak olur vs diyorlar internette siz napardiniz? Ilk kez gidecegim bu ulkelere.

Bu arada yazim hatalari icin uzgunum mobilden giriyorum.

  • Boris  (17.12.18 23:11:19)
Güney Afrika
İrlanda

Edit: Seçeneklerden ise Filipinler' i seçerdim.
  • Amaranta ursula  (17.12.18 23:13:22 ~ 23:16:06)
ABD. Hangi bölgesine gittiğinize göre sıcaklık olayı değişir. Yazın ortasında yağmurdan sırılsıklam olacağınız yerler de oabilir, 50 derece sıcakta pişeceğiniz yerler de. Ancak New york tarafı İstanbul gibi falan olur. Yazın normaldir.

  • ovungec zeus  (17.12.18 23:14:26)
amerika(özellikle new york) çok sıcak olur diyorlar ve diğer üç seçenek tayland, filipinler ve singapur mu?? E hacı onlar daha sıcak ve nemli olur bu nasıl bir mantık?

Benim güneydoğu asya'ya çok bi ilgim yok o yüzden direkt New York derdim. Aslında serbest seçim olsa Avrupa'dan bir yer seçerdim ama yine de New York da mutlaka görmek istediğim yerlerden
  • nundu  (17.12.18 23:14:44)
Yazın İzlanda. Kışın Yunanistan başta olmak üzere Akdeniz ülkeleri.

  • bos gezenin bos ustasi  (17.12.18 23:16:40)
Asya yagmurlu olur. Bizim pek bilmedigimiz yogun yagmur. Sikinti yapabilir.
New york sicak olur, yapis yapis oluyorsunuz. Ama eglenirsiniz de.
New york disindaki yerler baktiginizda deniz tatili de yapilabilecek yerler. O yuzden tatilden tam olarak ne beklediginizi anlamadim acikcasi. Gezeyim, etrafi goreyim, kosturmayayim, alisveris yapayim derseniz new york. Yok denize de gireyim, gezeyim de derseniz baska. Asya guzel ama zaman yanlis.
  • 65 derece  (17.12.18 23:17:21)
@nundu avrupa da cogu ulkeyi gordugum icin plan disinda onlar malesef. Tayland ve filipinler’de yuzme sansimiz oldugu icin eklemistim onlari. Peki daha serin bi ulke var mi? New york istanbul sicaklari gibi pisiricekse kacayim oralardan pisik olmayalim tatilde:)))

  • Boris  (17.12.18 23:17:35)
Abi ben kafadan yaz-kış farketmez New York derim. Her türlü karizmatik şehir ya :)

  • eazy  (17.12.18 23:20:02)
Avustralya ya da Güney Afrika(Malum orda Kış mevsimi, aşırı sıcak olmaz yani :D )
İskandinavya'yı gördün mü bilmiyorum ama geçen yaz baya üşüdüm Norveç'te ben.
İzlanda tabi ki yani gitmedim ama orası da çok görmek istediğim bir yer

Avrupa'nın hemen her ülkesini ben de gördüm(çok detaylı olmasa da sdhhsd) ama Avrupa aşığı bi insanım ben yani tekrar olsa giderim :D
  • nundu  (17.12.18 23:20:15)
new york tercih ederdim bunlardan. temmuz sonu güneydoğu asya'da haşlanırsın muhtemelen. muson mevsimi de o civarlardı sanırım.

  • prasinos  (17.12.18 23:20:32)
@bos gezenin bos ustasi, izlandaya gittiniz mi daha once? 10 gun fazla gelir mi orasi icin?

  • Boris  (17.12.18 23:20:39)
bu arada gitmediysen o mevsimde rusya'yı tavsiye ederim. st petersburg efsane güzel.

  • prasinos  (17.12.18 23:22:51)
@nundu henuz gormedim norvec ve civarlarini onun icin camping car planim var ayri gidecegim oraya etrafi gezmek icin.

  • Boris  (17.12.18 23:22:59)
@prasinos hic gitmedim de ukraynayla sikintilar varmis sanirim savasa gircek diye cigirtkanlik yapiyorlar o yuzden hic dusunmedim orayi:/

  • Boris  (17.12.18 23:23:54)
Aslında normalde Filipinler'i seçerdim bu dörtlü arasından ama nedense son birkaç haftadır çok fena bir istek geldi New York'u görmek için bana asdfd. New York ya da Filipinler diyorum bu yüzden.

  • ms brownstone  (17.12.18 23:26:38)
Yav millet asıl olayların olduğu iki hafta önce falan Ukrayna'yı gezdi geldi(doğu ukrayna hariç çok sıkıntı yok), yazın st petersburg'da sorun olma ihtimali sıfıra yakın. Baltık turu yapabilirsiniz bence Tallinn-St Petersburg-Helsinki olarak. Tallinn ve Helsinki'ye bire gün bile yetebilir zaten ufak şehirler

  • nundu  (17.12.18 23:35:20)
İskandinavya, Baltık şehirleri ve fiyordları gezmek için uygun bir zaman. Ben sizin yerinizde olsam bir cruise turuna katılırdım.

  • hocam  (17.12.18 23:51:30)
Çekya, Litvanya, Belarus.

  • datnet  (18.12.18 00:09:01)