Akademik makalede hicri-miladi tarihler nasıl yazılır?

İyi geceler sevgili duyuru ahalisi.
Yabancı dilden Türkçeye sanat tarihi konulu bir makale çevirisi yapıyorum. Orada bir tarih 1523/930 diye yazılmış. Malumunuz bu, miladi 1523 hicri 930 demek.

Google'da sayısız makale yazım kılavuzuna baktım hepsi farklı bir şey söylüyor.

Kimine göre doğru olan "930/1523" yazımı, kimine göre "1523/930",

Kimine göre de "1523 (h. 930)" yazımı doğru. Türkçe makale yazımında asıl hangisi kullanılıyor?

Okuyan insan her türlü anlar biliyorum ama ben kitabına uygun yapmak istiyorum. Teknik açıdan epey cahilim. Burada çokça tez yazan insan gördüğüm için danışayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

konunun uzmani degilim sadece google scholarda bi kac ornek inceledim.

orneklerin birinde soyle yazmis.
1255 AH (March 1839–February 1840)
ilk tarih icin aciklama yapmis, Islamic lunar calendar (AH=Anno Hegirae) ya da hicrî (lunar) calendar, bu bilgiyi footnote olarak da verebilirsin.
  • Labyrinthe  (17.12.18 10:57:15)
Ben Türkçe için sormuştum ama...

  • birsürüsorumvar  (17.12.18 12:32:33)