Spor ve beslenme

Spora ağırlık verdiğim dönemlerde beslenme işi beni çok yoruyor. Yemek konusunda hiç yaratıcı bir insan değilim ve ne hazırlamam gerektiği konusunda adeta kilitlenip kalıyor, sürekli aynı şeyleri yiyorum. İşi gücü bırakıp durmadan yemek düşünmem gerekiyor ve bir süre sonra sıkılıyorum. Spora sık sık ara vermemin yegane sebebi şu beslenme konusu. Günlük 2500 kalori almak için acı çekiyorum. Düzenli spor yapmak işin en kolay kısmı resmen.

Sizin tavsiyeleriniz neler bu konuda ? Özellikle 8-5 çalışanlar ne yöntemler uyguluyorsunuz? Takip ettiğiniz yemek sayfaları, kanalları vs neler ? Her türlü fikir yardımcı olacaktır.

Teşekkürler

9-6 çalışıyorum bahsettiğin yemek döngüsü bir anda oturmaz zamanla oturur ama kişiye göre değişkenlik gösterir. Farklı tarzları mevcut bu konuda ve kişisel tercihler/Beğenilere göre şekil alır. Ben kafamda haftalık neler yiyeceğimi yaklaşık belirlerim, bu belirlemenin temelinde protein kaynağı vardır, karbonhidrat kaynağı görece daha rahat hazırlamak, Biftek- tavuk göğsü gibi klasik protein kaynakları aynı gün hazırlamak daha uygun iken sulu yemekleri ya da tandır gibi yemekleri çalışmadığın günler hazırlamak ve 2-3 gün tüketmek daha pratik oluyor. Youtube da gençlerden fit yemek gibi kanallar var ilham alabileceğin, ingilizcen varsa bodybuilding.com sitesinde detaylı yemek önerileri bulabilirsin.
İş yerinde yemek problemin varsa yemeği fazla yapıp ya da sabah erken kalkıp takviyelerle işe yemek termosu ile götürmek de iyi oluyor, 4-5 aydır uyguluyorum ben.

  • candanag  (16.12.18 22:05:30)