Online alışveriş siteleri

Geçen bir alışveriş yaptım son 3 ürün diyordu,aldıktan hemen sonra baktım hala son 3 ürün diyor. 3 gün sonra baktım yine aynı. Evet belki takılacak bir şey değil ama bu ülkede hiç bir yerin düzgün çalışmamasından ve her yerde üstü kapalı enayi yerine koyulmaktan bıktım ya. Siteyi söylemeyecektim ama sinirlendim gene,boyner.

heheh ben de aynisini booking'i ilk kullanirken yasamistim. her secenekte son 2 oda, en ucuzu bu bilmem ne cikiyor. ulan bi telas yaptim en ucuzunu tutucam diye. simdi akillandim dusmuyorum bu tuzaklara. ozetle evrensel bi sorun bu.

  • pide  (16.12.18 13:28:24)
Uçak bileti alırken de aynısı. Uyduruk alışveriş sitesi de değil Pegasus'un resmi sitesinden bilet alıyosun. Zaten yoğunluğa göre belli tarihlerin işte ne biliyim seçilen koltuğa göre koltuk ücretinin vs. pahalı olmasını anlayabiliyorum. Ancak alacağım bileti bu fiyata son bilet diyor. Sonra iptal edip bakıyosun son 3 bilet diyor. Çok yoğunmuş gibi pahalanıp pahalanıp birden ucuzluyor. Sanki seyyar satıcı gibi istediğine istediği fiyatı veriyor garip.

  • eatpraylaw  (16.12.18 15:04:10)
bu bir pazarlama taktigidir. insanlarda "urgency" duygusu olusturup mantikli dusunmeyi engellemeyi amaclar.

  • crucio  (16.12.18 15:42:53)
Ya tamam pazarlama taktiği falan ama düpedüz yalancılık ve tüketiciyi kandırmak. Mesela beymende hiç böyle bir şey yaşamadım. Aldıklarım anında stoktan düşüyordu.Hatta birkeresinde son ayakkabıyı almıştım sonra kapandı ürün.Stok takibi zaten çok kolay ve yanılma payı olmadan yapılıyor artık.
Uçak biletlerini de anlayabilirim mesela overbooking falan yapıyorlar ya da iptaller geliyordur ok ama boynerde yaşadığım bildiğiniz yalancılık sahtekarlık hepimizin nefret ettiği şark kurnazı esnafcılık.

  • bisorumolacaktı  (16.12.18 16:11:47)