At hırsızıyla evlenip şiddet görmek

Merhaba arkadaşlar,

Ya bakıyorum haberlerde kadınların şiddet gördüğü kocalarının, sevgililerine alayı çomar, at hırsızı, çakal züppe tipli barzolar. Ben anlamıyorum yani hiç mi tiplerinden belli olmuyor bu heriflerin? Yani adamların tipi " Ben buradayım " diyor. Sokakta görsem yolumu değiştireceğim tipte adamlarla sevgili oluyorlar, evleniyorlar. Ondan sonra da ya şiddet görüyorlar ya da mezara gidiyorlar. Yani ne bekliyorlar da ilişki kuruyorlar böyle çomarlarla? Macera falan mı arıyorlar? Cidden artık yani abartmadan söylüyorum, her defasında bakalım bu sefer yanılacak mıyım diye bakıyorum kadına şiddet haberlerine ama " E tipinden belli bunun! " diyorum. Yani bilmiyorum adamlar Pandora' nın Kutusu gibi açılmayı bekliyor. Bile bile lades bu. Yani oyun mu bu? İstediğin zaman kurtulabileceğini mi sanıyorsun?

Bir de ne bileyim o tek hücreli yaşam formlarına diyecek bir şey bulamıyorum. İtlaf etmekten başka bir çözüm göremiyorum. O yüzden bütün sorumluluğu kadınlara yüklüyorum. Yani gelip burada o tek hücreli yaşam formlarını savunduğumu düşünüp karşı yorum yazmayın. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Aslinda bu ne yazik ki sosyolojik bir sorun. Bircok kadin ne yazik ki ne akademik ne de sosyal egitim gordugunden dogru insan ile yanlis insani ayirt edemiyor.

Kisisel goruslerim egitimsiz kadinlarin ne yazik ki egitimli kadinlara gore erkek hegomenyasini erkekler kadar savundugu yonunde. Ornegin o kadinlarla egitimli bir birey olarak konusursak kendi erkek arkadaslari nisanlilari kadar "erkek, maco, asik, vb" olmadigimizi iddia edebilirler. Ne yazik ki en cok bu kadinlar bu yanlis sistemin acilarini en cok cekenler arasinda. Cozum genis kitlesel sosyolojik kulturel degisimle cozulur bence. Bu degisim akademik egitimin yaninda Amerikalilarin street smart dedikleri kotu insan ile dogru insani ayirt etmelerini saglayacak bir ogrenme yasamalarini saglamak olabilir.
  • Traveller  (15.12.18 20:02:23 ~ 20:05:59)
Harabat ehlini hor görme zakir, defineye malik viraneler var. Diyor ve tiple akasız olduğunu insanlıkla alakalı olduğunu beyan ediyorum.

  • Techsavvy  (15.12.18 20:09:22)
izleyip gülüyorum zerre acımıyorum bunlarla evlenen kadınlara.

  • ayseee  (15.12.18 20:09:53)
Başıma bi iş gelmeyecekse sana katılıyorum.

  • i m cool with that  (15.12.18 20:11:51)
İki gün önce "polis neden bize gbt sorup duruyo" diye ağlayan ekşiciler de dahil mi bu tanıma? Yok yani daha sonra aynı adamlar "kezbanlar"ın tipe bakıyor olmasına da içerliyorlar, ondan soruyorum. Ortada bir çelişki var. En iyisi mi çıkın ortaya delikanlı gibi, bizim yediklerimiz dahil her bokun kabahati kadınlardadır diyin kurtulun gitsin. En azından tutarlı bir görüş olur.

  • birsürüsorumvar  (15.12.18 20:16:12)
Alfa erkek onlar.
Surune lider ariyorsan arada dayak da yiyeceksin asjsksk

  • acemi  (15.12.18 20:27:39)
bir de şöyle düşün
salon beyefendisi, doktor, akademisyen vb. eşi olan eğitimli kadın gurur yapıyor...kolay değil bu kadınlar için "kocamdan dayak yiyorum, ama morartmadan dövüyor" veya "morartıyorsa o gün işe gitmemek için yalan uyduruyorum" vs. demek
yoksa biliyoruz ki karısını dövüp dövüp buz küvetine yatıran tıp profesörü olan adam da var.

ha ama evet, senin dediğin gibi olan tabi daha çok...ülkede "evlenmek" resmen zorunlu gibi bir şey. sen diyorsun neden bu adamlarla takılıyorlar. bak ben bekarım, hayatımda kimse yok. sorunlu ilişki yerine hiç ilişkiyi hep tercih ederim. bana okumuş, koca koca ablalarım "ya aptal taklidi yap, bul birini" akılları filan veriyor :) kadınların üzerinde korkunç bir mahalle baskısı var. makbul kadın tipi de o ufku dar, evlenme meraklısı,yalnız kalamayan tipleme. sevgilisi ağzını burnunu kırıyor, müdahele ediyorsun "sana ne, kıskanma" oluyor, kadın 3 gün sonra barışıyor..4. gün öldürüyor bu sefer.

ailesi o at hırsızı adamla evlenmesine izin vermez diye gebe kalıp evlenen üniversiteli hatun biliyorum...çözümsüz.
  • niye ama  (15.12.18 20:33:33)
Izmir’de oldukca duzgun bir ailede yetisip, fen lisesinden mezun olup super burslarla üniversite okuyup sonrasında birden fazla kadini taciz etmis insan tanidim. bu isler tipe bakmayabiliyor.

tipcisindan, ilahiyatçısina her turlu akademisyenin siddet uygulayanini tanidim.

kendi enistem, doktoralı bir meb mensubu; dangalagin onde gideni.

bu konu at hırsızlarını cok asar. hele ki “niye ama”nin bahsettigi toplumsal baskı varken.
  • fever  (15.12.18 20:51:52)
o at hirsizlari bazi kadinlar icin bir proje. Evlenince ben adam ederim, degistiririm herifi diye dusunuyorlar. iyi niyetli bir yaklasim ama sonuc ortada.

  • parcxerox  (15.12.18 20:57:05)
O bahsettiğin kadınlardan bir kısmı sadece o tipte insan görmüş oluyor, belki ilişki konusunda tecrübeli degiller ve insanları tanımıyorlar.

  • biseysorcaktim  (15.12.18 21:25:34)