Başlamadan bitmeli mi?

Geçen hafta arkadaşlarım vesilesiyle bir kızla tanıştım.
İyi anlaştık. 1 haftadır her gün uzun uzun konuşuyoruz. 2-3 kere akşam birlilkte dışarı da çıktık.(yalnız değildik arkadaşlar da vardı.)
Aramızdaki şeyin arkadaşlıktan öteye doğru yol aldığı çok bariz.

Ama bugün bir şey oldu. Kız yediği bir şeyden olsa gerek kusmaya başlıyor. Beni arıyor. Evim kendisine yakın. Kızı alıp acile götürüyorum.
Acildeki (sansür) teknisyen kimlikten kızın ismini görmüş olsa gerek instagramdan bulup takip ediyor.
Bizimki de onu takip etmiş şimdi tesadüfen gördüm.

Yani ne bileyim böyle şeyler bana ters biraz. Tamam henüz sevgili olmayabiliriz ama bu işin oraya gittiği gerçekten çok açık. Böyle bir şey ilişki esnasında yaşansa gider o teknisyeni sert bir dille uyarır sonra da kızdan ayrılırdım.
Şimdi bilemedim. Başlamadan bitmeli mi?

Yedekte bekletme hissettim anlatımından.

  • insomnia  (15.12.18 01:16:13)
ya arkadas akil var mantik var. bir kadin kendisini kimliginden bulan ve instagramda ekleyen birini neden takibe alir?

1- ekleyen kisinin o oldugunu anlamadi henuz. yani rastgele biri olarak dusundu

2- ekleyen kisinin o kisi oldugunu anladi.

ancak iki durumda da geri takibe almasi konustuklarina isaret. adam heralde hastalik durumunu merak ettiginden eklemedi. bariz yurumek icin ekledi. kiz da geri takip ettiyse konusmaya baslamislardir bile.

bence 1-2 gun bekle, takibi birakmazsa yol ver gitsin. herkese mavi boncuk dagitan kizlardan bi halt olmaz. ustelik sen bu durumu bile bile nasil guveneceksin?
  • polarkreis  (15.12.18 01:24:41)
Evet bence de

  • sekerse tehlike  (15.12.18 01:57:14)
yeterince midesizsen (ben öyleyim, o açıdan bakıyorum) kendini kaptırmadan devam edersin gider.

  • kargn  (15.12.18 02:04:38)
ya kendini takip eden herkesi geri takip ediyorsa. asistana ozel bir durum degilse. cok da umurunda olmadan geri takip ediyor da olabilir

  • oscar  (15.12.18 02:31:21)
Ben instagramda ha bire selfie atan kişi en yakın arkadaşım da olsa takip etmem. Hiç tanımadığım ya da belki bir yerde 2 çift laf ettiğim kişi de olsa güzel, sanatsal, ilginç fotoğraflar paylaşan birisi ise takip ederim.
Hatunun da böylesi bir kriteri varsa boşa yere tribal enfeksiyona girmiş olabilirsin. Ha öte yandan ben swarm'ı da civardaki arkadaşlarımı bulmak, mekan önerisi almak vs için kullanıyordum ama sonra anladım ki işin aslı öyle değilmiş.
Yani herkes illa ki her uygulamayı çıkış amacına göre kullanmıyor olabilir ama hala bazı antikalar da mevcut, bilin isterim.
  • miss copernicus cadisi  (15.12.18 02:47:42)
Şu an sevgilisi değilsin, trip atmaya da hesap sormaya da hakkın yok. İstediği gibi başkalarıyla konuşabilir. Ne zaman ki sevgili olursunuz o zaman sadakatin her türlüsünü beklemek hakkın.

Ben de senin gibiydim, hoşlandığım çocukların başkalarıyla da flört etmemesi, konuşmaması gerektiğini düşünüp tribe giriyordum daha ortada ilişki yokken ama doğrusu bu değil. Karşındaki senin onunla gönül eğlendirip eğlendirmediğini nereden bilecek. Bazı çocuklar var ki aşırı sosyallikten ölüyorlar. Belki senin de herkese mavi boncuk dağıttığını düşündü ve ciddiye almadı.

Şu anda bu durum rahatsız ediyorsa açık açık konuş, benim seninle olan arkadaşlığım biraz başka türlü olsun istiyorum de. O zaman ikiniz de hareketlerinize dikkat edersiniz.
  • chitosan  (15.12.18 03:22:19)
Sen başlayamadığın için başkaları başlamış artık, geçmiş olsun, ders olsun, küpe olsun.

  • megalomaniac  (15.12.18 05:03:36)
Sen bakma yukardaki genişlere aynı anda çok kişiyle flört adaylardan ilkini ciddiye almamakla ilgili. Yok sevgili olmadan hakkın yok filan, geçiniz.

Artık sosyal medya kullanmıyorum ama tüm samimiyetimle söylüyorum kullanırken ne takip ettiklerime dikkat ederdim, ne likeladıklarıma. Meraklıyım da tüm müzik blogları, müzik sayfaları sanatçılar vs takip ediyodum bin tane şeyi. Bi gün erkek arkadaşım aradı bi viski fotosunu beğenmişim farkında bile değilim. Likeladığım kişi gram alakamın olmadığı ergen bi çocuk beni de unf etmiş zaten. Bin tane syf takip ediyodum ve umrumda bile değildi unf edilmek filan kimseye bakmamışımdır beni takipte mi diye. Geri takip ettim diye de sıkıntılar yaşadım. Bu arada dikkat eksikliği tedavisi görüyorum ciddi seviyede bendeki. Karşındaki insan ne seviyede dalgın bilmek lazım. Ben inandıramamıştım erkek arkadaşımı. Ama benim seviyemde dehb sahibi kadın oranı yüzde bir filan.
  • mula  (15.12.18 07:46:53)
Kız ağır hafif. Eğlenilecek hatunlar klasörüne atıp arada maluk işler için ararsın.

Aslında daha ağır konuşurdum ama gerek yok kanka.
  • Delay Fuze  (15.12.18 08:27:25)
Ahah biz erkeklerin iyilik yaptikca kazik yemesi :)

Kustugunda baskasini ara isim var deseydin simdi senle beraberdi.
  • acemi  (15.12.18 15:03:28)
Görüşmeye devam et. Şimdi karar vermek için erken.

  • [GODDARD]  (15.12.18 17:04:56)
sormayı denedin mi neden geri takip ettiğini ?
sanırım hayır. kolay gelsin küçük hayatında başarılar.

  • empty bottle  (15.12.18 17:43:36 ~ 17:43:47)
birkaç gün sonra sana:

"Acildeki (sansür) teknisyen" bu akşam bana gelecek, şarap kuruyemiş falan alıp getirir misin bana canım <3

diye mesaj atar..

...ve sen de elinde poşetlerle koşa koşa ikisinin birlikte tüketeceği siparişleri eve götürürsün :)))
  • tabudeviren  (15.12.18 23:00:28)