internette aradığım şeyi bulamamaktan çok sıkıldım

yav çok basit bir şey arıyorum abi çok basit yav. sitelerimizi arama motorlarına mı tanıtamıyoruz, doğru düzgün site yapmayı mı beceremiyoruz nedir ya bu basiretsizlik? ben mi beceriksizim?

aradığım şey çokbasit bir şey abicim. başkentray isimli ankara banliyö tren hattının sincan istasyonu nerede?

heh bu kadar. google bunu bulamıyor. siksok haberler çıkıyor, forumlar çıkıyor, dünkü kaza çıkıyor, ulan bir tane ya bir tanecik "istasyon koskoca sincan ilçesinin nah şurasında" diye bir şey yok. gideceğim yere yakın mı, uzak mı, motroyla mı gideyim, otobüse mi bineyim anlayabileceğim bir zıkkım yok. yok ulan.

varsa gözünüzü seveyim nasıl aranır bana bir öğretin. yolu yoksa da bir binen inen vardır illa, 1. organize sanayi bölgesinin neresinde kalıyor istasyon onu bi söylerse duamı alır.

abi acaba google haritalar kısmında mı arasan? ben arayınca böyle bişey çıkıyo.
www.google.com

  • evde liyakat kalmamis  (14.12.18 14:23:14)
google maps yardımcı oldu mu?

www.google.com!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14d33a7df50df123:0x15dee0d863783975!8m2!3d39.9651465!4d32.5826265
  • dedim ben sana  (14.12.18 14:24:08 ~ 14:24:57)
  • 1917  (14.12.18 14:26:00)
Bunu arıyor olabilir misiniz:

moovitapp.com

eğer bu ise google'dan ankara tren hatları diye aratıp ilk linkden girebiliyorsunuz.
  • soulforge d  (14.12.18 14:28:08)
stations.metro-map.net

link bu şekilde çalışacak mı kontrol edelim.
  • John Bloor  (14.12.18 14:34:59)
onu buldum da, başkentray'ın sincan durağı da orası mı oluyor? yht, konvansiyonel ve başkentray hepiciği aynı yerde mi? bu bilgiye ulaşamadım? lmfthgydfsgf linki veren arkadaş da çıkan sonuçların hangisinden bu bilgiye ulaşabildiğimi paylaşırsa sevinirim.

sıkıntı o zaten. evet büyük ihtimalle aynı yer. ama bu siteleri hazırlayan dangalak bunun aynı yer olamayabileceği ihtimalini düşünüp bu bilgiyi hiçbir yerde yazmıyor. "sincan garı yazdık işte ehehaha yeter" diyip siktirolup gidiyor. benim de sıkıntım burada başlıyor.

bakın duyuru'da arayın, her hafta mutlaka bir kere yht garının yeri soruluyor. eski gar ile yakın mı, geçiliyor mu diye soruluyor. arayın bakın.

eski gar ile tamamen aynı yer olduğu, tam arkasında olduğu ve içinden geçiş olduğu bilgisi hiçbir sitede yazmıyor. siteleri hazırlayan öküzler bunun aynı olmayabileceğini, farklı da olmasının muhtemel olduğunu ve yolcuların bu ikilemde kalabileceklerini düşünmüyorlar bile. bu bilgiyi hiçbir yere yazmıyorlar. aksine "hızlı tren yht garından kalkacak!!!11" diye üstüne basıyorlar. yolcu da sanıyor ki eski gar tarafından gitse trene binemeyecek. yeni gar tarafından girecem diye koskoca adanın etrafından dönüyor. oysa içinden geçilebiliyor. ama bu bilgi tecrübesi olanlar dışında kimse tarafından bilinmiyor, bilinemiyor, çünkü hiçbir yere yazmıyor.
  • kibritsuyu  (14.12.18 14:43:07 ~ 15:05:11)
ben boyle durumlarda reviewlara ve haritalardaki yuruyen adamlarda sokakta yuruyerek bakma secenegini kullaniyorum, yine buldugunuz yerin fotograflari, ozellikle 360 derece fotograflari etkili oluyor. en kotu ihtimalle eski usul telefonla arayabilirsiniz. ben burada hatanin google'da veya sizde oldugunu dusunmuyorum, genelde kurumlar internetteki bulunurluklarini cok da sallamiyorlar. dusunun aradiginiz yer ankara'nin en buyuk ilcelerinden birinin duragi, boyle bir durak hakkinda butun ayrintilar son derece acik bulunabilir ve kullanilabilir olmali. diger yandan da bir turk olarak kendi basinizin caresine bakmayi ogrenmeniz lazim, bizim elin amerikalisi gibi hakkkimiz hukukumuz olmadigi icin sekil 1a dunku tren kazasi, birazcik internet disi yontemler ile varolan cevrimci bilgiyi desteklemek gerekiyor, fakat eksi duyuruya danismak akillica bir yaklasim, sonucta bilen biri direkt cevap verebilir. ben kendi bilgiye ulasma yontemimi paylasiyorum bu noktada...

  • mavicorap  (14.12.18 14:57:17)