iş hayatı hakkında

biraz ani gelişen durumlar biraz da maddi sıkıntıdan dolayı kariyet yönetimini iyi yapamadım daha doğrusu belli bir konuda dalda çalışmadım 3 işimde de. 3 ü de farklı. hepsinin kattığı çok şey var elbette ama işte. yani buna biraz mecbur kaldım uzun hikaye tabi. ailemin ne düğün yapacak parası(kız da yok ortada ama işte:DD, ne araba bir şey alacak parası vardı, hani kendim düzene sokacak bir desteğim yoktu, borçlar ödeyeceğim öğrenim kredim vs derken başka bir şehre göç edip kira ödeyecek lüksüm yoktu, ölmezdim ama sadece yaşamak için çalışırdım diyim.

şuan geleceğime hiç faydası olmayan daha doğrusu bu dalda ilerlemeyeceksem (ki zannetmiyorum) hiç faydası olmayan maaşı çok iyi bir işteyim. para biriktirmek için buradayım ve 7 ay oldu.
istediğim dalda sadece uzun dönemli bir stajım ve katıldığım iyi eğitimler var, ek olarak da farklı işlerde 2-3 senelik bir iş hayatı tecrübesi. 3. iş yerim ve ikisi herkes tarafından bilinen yerler. iyi referanslar.

asıl soru şu arkadaşlar, yazın 27 oluyorum ve bu yaştayken özel durumlar olmazsa bırakmayı düşünüyorum, 27-28 yeni bir dalda kariyere başlamak için yani iş ararken aşırı bir dezavantaj oluşturur mu yoksa birazcık mı oluşturur? hiç oluşturmaz demek istemedim illaki bir dezavantaj olduğuna inanıyorum.genelde 30 daha net keskin bir yaştır ama yine de sormak istedim fikir olarak.

27 yaş bu konuda artık dur deyip belli bir yola girmek için geç değil dimi? özetle soru bu. uzattım :D

Bana sorarsan değil
Çünkü ben de benzer durumdayım ve temennim geç olmaması yönünde

  • zxcd  (13.12.18 00:01:15)
27 yaşında yeni bir üniversite okumaya başladım, şimdi o işi yapıyorum. Yaş sınırlaması olan işler harici hiçbir iş için geç değil.

  • shangrilla  (13.12.18 00:05:27)
yaptigin her isin elbet bir katkisi olur. calisitigin alanlari vs soylesen daha net cevaplar alabilirdin bence ama yasin cok da onemi yok bence. ayrica bos da durmamissin calismissin. tabi asil onemli olan sevdigin ve istedigin isi yapmak ama bunun icin kendine belli bir yas siniri koyup, gec kaldim havalarina girmene gerek yok

  • crucio  (13.12.18 00:12:58)
şu anki kariyerime 28 yaşında başladım. 33 yaşındayım hiçbir problem yok.

  • kenarortay  (13.12.18 08:43:20)