sinemia'yi tuketici hakem heyetine sikayet etmis olan var mi?

soyle gerekcelerle;

*uyeligi iptal etmis olmama rahmen her ay uyelik ucreti cekmis olmalari

*butun bildirimler acik olmasina ragmen, uyeligi iptal ettirmis olmama ragmen, her ay uyelik yenilediklerine dair mail-mesaj gelmemesi

*hatali kullanim diye bir sey varmis. filme gittim, ama check in yapmayi unuttum, 15tl ucret istiyormus check in yapmadigim icin. boyle bir uygulama yapabiliyorlar mi hukuken? bu durum sozlesmenin icinde yaziyor mu? cunku ben bu olay olana kadar uygulamanin hic bir yerinde hatali kullanim ucreti 15tl dir uyarisi gormedim.

bunlar tuketici hakem heyetine sunulabilecek argumanlar mi?

İşin uzmanı değilim, fikrimi söylicem

2 ve 3 pek geçerli değil gibi. Turkcelldeki paketler hariç, ki o da operatör yani, diğer aboneliklerimde yenilemelere dair mail/mesaj almıyorum. Karttan parayı çekiyorlar 1 ay ya da yıl daha kullanıyorum.

3. İçin de uygulamada yazmak zorunda değil sözleşmede yazıyordur çok büyük ihtimal ve evet adamlar sözleşmede belirttiyse alma hakları var. Sen kabul etmişsin zaten.

Yalnızca ilk madde sizin lehinize iptal edildiğine dair mesaj mail aldınız mı? Adamlar bundan sonra para kestilerse onların hatası, kendileri ile iletişim kurdunuz mu? Ne diyorlar?
Mail gelmiş olmasına rağmen abonelik yenileyip iptal gerçekleşmeden para aldılarsa, ve bunu hata olarak kabul etmiyorlarsa hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Ha bir de şunu unuttum, üyelik 12 aylık mıydı? Böyle aboneliklerde siz isterseniz erken bitirin, 12 ayın sonunda iptal edilir. 12 ay taahhüt vererek indirimli fiyattan yararlanmış olursunuz. Bunlar da sözleşmede yazar.
Yani atıyorum 1 aylık ücret 100 lira, 12 aylık üyelikte 1 aylık ücret 30 lira ise, siz 1 ay bittikten sonra ben iptal ediyorum diyemezsiniz. Dersiniz ama kalan 11 ayı da ödemek zorundasınız ve ondan sonra iptal edilir.
  • senolll  (12.12.18 11:51:30)
aylik 2 film aboneligiydi. iptal sadece web sitesinden yapiliyor. onu da yaptiktan sonra bildirim vs. gelmiyor. ekran goruntusu alabilirmisim aslinda ama aklima gelmedi boyle bir sey olabilecegi.

  • jimicik  (12.12.18 11:54:46)