Göz Hastalığı (galiba konjonktivit)? Acile gitmek?

Merhaba bir kaç gündür, burun akıntısı, boğaz şişliği ve öksürme ile başım dertteydi, dün kbb uzmanı farenjit teşhisi koydu aşağırdaki ilaçları verdi, iyi gelmekle beraber gırtlakta bir baskı var ne olduğunu bilmiyorum ama geçecektir heralde.

Asıl sorunum ise bugün akşam saatlerinde göz çapağı temizledim bir kaç kez, burun akıntısıydı öksürüktü derken normal gibi geldi ama eve geldiğimde bildiğiniz sümüğümsü bir şey ürettiğini farkettim ve hızlıca kızardığını.

İnternette hızlıca göz hastanesi aciline gidilmeli diyor, ben tuzladayım, google maps'te özel göz hastaneleri var ama zannediyorum zaten devlet göz hastanesi yok gibi. Özellerde ne kadar öderim acaba? Veni vidi vici'ye gideyim mi?

MAJEZIK %0,25 ORAL SPREY 30 ML
CEMPES 600 MG 10 FTB
MUCOPLUS 1200 MG 20 EFF.TABLET
TANTUM 20 DRAJE

geçmiş olsun. hastalığı bilmiyorum ama geçen sene bu zamanlar sağ gözüm şişmeye başladı. galata kulesinin ordaki göz hastanesi aciline 2 defa gittim. gözün mikrop kapmış dediler. bir kaç ilaç vs verdiler ama geçmedi. daha sonra özelden hocaya gittim ve hipertrioid teşhişi kondu. özetle düzgün bir doktora gitmek gerekiyor. özel hastane için öncesinde iyi araştırma yapılmalı ve gitmeden telefonla ücret sorulmalı. yine de ekstra ücretler çıkacaktır.

  • scudman1  (11.12.18 21:18:02)
direk nöbetçi ecznaeye gidip konjonktuvit için damla da alabilirsin. konjonktuvit olduğuna eminsen tabi. ben yıllar önce olmuştum ama pis bir batma ve sürekli akma vardı diye hatırlıyorum. smüğümsü bir şey hatılrayamadım.

-What do you use to treat conjunctivitis?
Use lubricant eye drops – these are available over the counter at pharmacies or they may be prescribed for you; they may help ease any soreness and stickiness in your eyes; always follow the manufacturer's instructions. Gently clean away sticky discharge from your eyelids and lashes using cotton wool soaked in water
  • n62  (11.12.18 21:42:11 ~ 21:44:19)
Sakın kendi başına damla alma. Bakteriyel mi virütik mi alerjin mi var glokomunu tetikler mi tonla riski var. Telefonla muayene ücretini sor. Bu tarz rahatsızlıklarda genelde detaylı analiz yapmazlar. Önce göz dibi muayene, retina kontrolü vs. Muayeneye dahil. İlk tespitini söyler ek tahlil isterse devletten devam edersin. Ara sor hastaneleri fiyatları

  • sarcophagus  (11.12.18 22:28:08)
Sümüklü +1

  • dox  (11.12.18 22:53:14)
Dalin bebe sampuani alip yuzunuzu onla yikayin. Doktor demisti:)

  • gelmeistemem  (12.12.18 07:58:37)