Spor yapılmayan dönemlerde sağlıksız beslenmek

Normalde beslenme konusunda iradem sağlam ve pek zorlanmıyorum junk food yememek için, alıştım artık. Ama geçen yıl ameliyat olduğumda 2 ay spor yapamamıştım ve inanılmaz kötü beslenmiştim, ne bulduysam yemiştim. Arada tatile ya da şehir dışına gidince de aynısı oluyor. Şimdi de basit bir ameliyat oldum 3 hafta spor yapamayacağım ve yine berbat beslenmeye başladım. Merak ettim, sizde de böyle bir şey oluyor mu?

Bana oluyor. Salmisken tam salmaya meyilliyim fakat artik 1-2 gun sonra napiyosun sen lan diyip toparliyorum

  • Deathrow  (11.12.18 15:21:28)
bana da oluyo ama junk food gibi genis bir yelpaze yerine belli maddelere karsi hassasiyet edinmelisiniz. mesela ben glikoz surubu bulunan hicbir gidayi yemem, bi kere kafama onun zehir oldugunu islemisim. ayni sekilde un ve sekerin de zehir oldugunu dusunuyorum. o yuzden arada sapittigimda haddinden fazla findik, badem vs yemis oluyorum. yahut hurma, gunkurusu vs. yani evet kilo yapiyo ama en azindan zehir degil ve saclarim filan acayip uzadigini fark ediyorum o donemlerde. is beyinde bitiyor cidden. igrenc olduguna inandiginiz bir maddeyi yiyemiyorsunuz.

  • mula  (11.12.18 15:26:53)
Aynı ben ama biraz geliştirdim kendimi,mula gibi düşünmeye çalışıyorum.

Spor yaparken kralice olan, gelsin hurmalar,kayısılar,şekersiz türk kahveleri.Ağzıma kurabiye bile sokmam. Markette abur cubur alanlara acıyarak bakarım
Fakat bir şekilde spor rutinim bozulsun,hemen yemeğin üstüne tatlı canımın çekmesi,bir kaç yedigim abur cubur var. Onlara yöneliyorum.Waflle yemeyen insan olarak waffle benzeri bir şey bile yediğim oldu,nasıl olsa spor yok diye.

Kendimce stratejim: sabah erkenden spora gitmeye çalışmak, spor imkanı yoksa yürüyüşe de spor gözüyle bakmak. Eğer yürümeyi engelleyen bir şey varsa gövdeyi çalıştıran egzersizler yaparak "AA bak bugünde spor yaptım,süperim" hissini vermek.

İkinci stratejim de Türkiye'deki abur cuburların yüzde 95ini yemeyi sevmiyorum ve bu glikoz şurubu dolu şeyleri yemeyi kendime yakıştıramadım,yani kendimi abur cuburlardan daha değerli görme ve ağzıma layık olmadıklarını düşünme..
Bunun sonucunda 15 günde 1 değişik bir yer deniyoruz ablamla.Yemek olarak veya tatlı için. Yurtdışında cok sağlam abur cuburlar var ama inanın Türkiye'dekilerin çoğu les. Biraz daha seçici olmaya başlayınca gerisi geliyor.
  • ırene adler  (11.12.18 16:29:07)