bu film, izlediğim diğer filmlerden açık ara en önde olandır...

dediğiniz filmler nelerdir?
ben bunu simdiye kadar iki filme dedim:

gone with the wind
amelie

yani sadece beğenme değil, çok çok çok beğenme var.

İlk izlediğimde daha fazla etkilendiğim filmler olsa da uzun vadeli düşüncede Interstellar öne çıkıyor hep.

  • nrn  (10.12.18 10:27:12)
Requiem for a Dream
Back to the Future

  • mutekebbir  (10.12.18 10:32:54)
Schindler's List

  • simderun  (10.12.18 10:49:13)
Dangal, Amir Khan, kesin..

  • alttaraf  (10.12.18 10:58:38)
Bizim İçin Şampiyon (Bold Pilot)

  • since1907  (10.12.18 11:19:17)
Interstellar
Lobster

  • sopiro  (10.12.18 11:22:43)
Mizacım gereği beğenilerim arasında "en" seçimi yapamıyorum ama izledikten sonra "wow bu farklıydı" dediğim kynodontas ve leviafan var. Çok çok beğeniyorum ikisini de tabii...

  • Bruce  (10.12.18 11:23:08)
Birkaç film var beni çok etkileyen:

- Son imparator (Bertolucci)
- Güneş İmparatorluğu (Spielberg)
- Ölü Ozanlar derneği (Peter Weir)
- Ahh Belinda (Atıf Yılmaz)
- Bekçi (Murtaza) - (Ali Özgentürk)

İlk iki film hem görsellikleri hem de verdikleri dramı çok iyi yansıtmalarıyla yerleri apayrıdır. Keza Ölü Ozanlar derneği kendimizi o çocuklarla özdeşleştirebildiğimiz için, bu hissi bize verdiği için benim için önemli. Sonraki -öğrencilik- hayatımızda hep bir "captain, captain!" aradık. Hayaller ÖOD gerçekler... Maalesef oldu tabii.

Son iki Türk filmi için ayrıca yazmak istedim. Bu iki film de bende filmin ortasında salondan koşar adım kaçma isteği uyandırdı. İnsanların çaresizlikleri o kadar gerçekçiydi ki. Üstelik de bizdendi. Çok çok beğenme tanımı budur bence.
  • SiyamkedisiZorro  (10.12.18 11:38:03)
The Dark Knight
Forrest Gump
Blood Diamond
The Depardet
  • silah taciri  (10.12.18 11:40:01)
The Fly

  • iwasbornonamountainside  (10.12.18 13:40:09)
Yakın dönem için konuşacak olursam yabancı film olarak Jim Jarmusch - Only Lovers Left Alive, yerli sinema için NBC - Ahlat ağacı diyebilirim.

  • candanag  (10.12.18 14:27:12)
Godfather

*mecburiyetten yönetmen yapilan bir adam, batik bir yapimci sirket, elde tecrubesiz kadro ile o donem boyle bir is yapmak gercekten diz çökülesi.

Oyuncularin hepsi harika, cekimler harika, isik kullanimi harika, goruntu yonetmenligi harika. Michael’in sollozzo ve mccluskey ile yemek yedigi sahnenin gerginligi, yine ayni sahnedeki harika bir ses yonetmenligi falan var muazzam ya. Hastane sahnesinin cekimleri.. Filmin basindaki cenazeci ile babanin konusmasi ve oradaki isik kullanimi.. meshur vaftiz sahnesi.. Michael’in gecirdigi o degisimin cok guzel anlatilmasi..

Valla ben filmlerde ve oyunlarda benim hayatimi degistirmesine, aglatmasina, senaryo yazimina falan bakmiyorum. Atmosfere ve cekim kalitesine bakiyorum. O yuzden ben bu filme saygi duyuyorum ya. Hatta saygim sevgimden daha agir basiyor.

Aksam tekrar ilk filmi ve ikinciyi izleyecegim :)
  • eazy  (10.12.18 15:40:55)