kariyer.net'te "bunu işe almayın" gibi bir şey yazılabiliyor mu?

birkaç aydır iş başvurusu yapıyorum. bir sürü firma, ilanları bana neredeyse %100 uymasına ve özgeçmişimi incelemelerine rağmen aramıyor bile. son ayrıldığım iş yerinden problemli ayrılmıştım. problem işverendeydi. ama işveren kötü niyetli olarak benim hakkımda not düşmüş olabilir mi? var mı böyle bir şey? böyle bir şey varsa aranızda işveren arayüzüne sahip arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

böyle bir olayın dedikodusunu duymuştum bir forumda. Şirketler not ekleyebiliyor diye.

Ama piyasa şartları da olabilir...
  • insert coin  (08.12.18 11:27:22)
Hayır, öyle bir şeyi yapabilmesine Kariyer'in izin vermesi hukuken büyük sıkıntıya yol açar zaten.

  • malheiros  (08.12.18 11:28:07)
Yok. Herhangi bir not vs birsey eklenemiyor.

  • nhtzmc  (08.12.18 11:28:46)
işveren arayüzü var bende. böyle bi şey yok. kendi işveren profilimiz içinde başvuran için not vs ekleyebiliyoruz ama dışarıya kapalı tabi ki.

  • elorelia  (08.12.18 11:34:31)
şirketler not ekleyebiliyor.

örnek: "görüşme saatinde görüşmeye gelmedi" vs. gibi.
  • tchuck  (08.12.18 11:38:41)
bana 42 kere baktılar 1 ayda. biri bile aramadı. iş tecrübem de yok.

muhtemelen kariyer.net büyük bir yalan. millet oyalanıyor işte.
  • diffarentiationation  (08.12.18 11:48:28)
kendi şirketinden engelleyebiliyor bir daha başvurama diye.

ama not ekleme olayı var mıdır bilmiyorum.
  • semitika  (08.12.18 12:16:23)
İşveren hesabıyla açmışlığım var kariyer.neti.Böyle bir not kısmı görmedim

  • turkuaz  (08.12.18 12:45:29)
Ekleyebiliyorlar sirketler.

  • baldan kaymak  (08.12.18 13:01:09)
kendi notlarına ekleyebilir.
başkasının gördüğüne ekleyemez.

sen yeni bir hesap açtığında nasıl takip edecek, tc vs den takip ediyorsa ciddi suç işliyordur zaten.
  • rhan  (08.12.18 13:41:30)
İnsan Kaynakları olarak çalışıyorum cevap vereyim. Sadece kariyer.net'de değil diğer tüm kariyer portallarında böyle bir şey olmuyor, olamazda. Sadece başvuran aday hakkında notlar kısmı var. Oraya yazılan notları sadece o şirkette işveren hesabından giriş yapmaya yetkili kişiler görebilir. Kişi hakkında yazılan notları diğer şirketler göremez. Ha birde blacklist var. Karalistede de sadece o şirkete yapmış olduğunuz başvurular geçersiz olur. Onda da diğer şirketlerde geçerli olmaz.

  • marjinal kereste  (08.12.18 14:25:34)
Hakikaten çok merak ediyorum bu "evet var yazılabiliyor" diyenler neye istinaden evet var diyorlar.

Tabii ki yok böyle bir şey. Zaten hukuken mümkün değil. Sadece kendi firmalarına daha önce hangi pozisyonlara başvurduğunuzu görebiliyorlar ve not düşebiliyorlar kendi firmaları için.

O zaman her şirketten istifa eden kişi için veya ik'nin sevmediği kişi için acayip şuçlamalarda bulunurdu di mi firmalar?
  • ihanet kac kisilik  (08.12.18 16:44:00)
Gerçekten var diyenler neye gore söylüyorlar bunu? Ekşi duyuru burası ya bari burda sallamayın işkembeden ayıp.

  • imnotsureabout  (08.12.18 16:47:46)
eski işyeriniz kariyer net üzerinde bir not düşemez.

fakat şu var. adaya mülakat gönderme aşamasına geldiğinize kariyer net, bu aday başka mülakatlara haber vermeden katılmamazlık yapmıştır" diye bir uyarı çıkarıyor. sizin durumunuz için geçerli değil ama yanlış bilgi verenler var. sen bir adaya mülakat aveti gönderip aday haber vermeden gelmediyse kariyer net üzerinde bayraklıyorsun (bu ady mazaretsiz mülakata gelmemiştir) diye, sonrasında da şikayet edebiliyorsun. bu şekilde birden fazla şikayet edilen aday hakkında kariyer net , başka işverenleri uyarıyor. sonuçta para veriyoruz ashdad.
  • benaslinda  (08.12.18 20:05:32)