Alkalen Reflü Gastrit (Safra Reflüsü)

Merhabalar,

Safra kesesi ameliyatından sonra yaptırdığım endoskopide "Alkalen Reflü Gastrit" tanısı aldım, yani mideme safra kaçağı var. 6 aylık ilaç tedavisine başladım. Daha önce bu tanıyı alan varsa, ilaç tedavisi ve doğru beslenme ile sonuç alınabiliyor mu, alternatif bir tedavi yöntemi var mıdır?

antepsin faydalı olabilir. eniştemde vardı aynı sıkıntı, ppi(lansor,pantpas) ve gaviscon gibi ilaçlarla daha kötü olmuştu.zayıflamıştı bayağı.antepsin ile toparladı. günde 4 defa (yemeklerden ve yatmadan önce)

  • underzero  (06.12.18 22:48:35)
safra kesenizi mi aldırmıştınız?

  • p133mmx  (06.12.18 23:33:34)
nexium+antepsin ile 6 ayda netice alabildim. doktorların farklı ilaç sevdasıyla vakit kaybetmetin. en son doktor değişti. Antepsin benim hoşlanmadığım bir ilaç dedi gevşek gevşek. Yazmamış hıyar ağası. Ben o kadar o ilaçla iyileştim dememe karşın. Gaviscon filan işe yaramıyor bu tipte. Gece yatmadan da ursactive içseniz iki tane o da çok faydalı olur. Doktora bunları zorlayın. Ya da vakit kaybedersiniz. Aynı tanıyla mücadele ediyorum uzun süredir.

  • adivar  (07.12.18 08:18:22)
1-2 haftadır antepsin kullaniyorum, mide sorunlarım baya azaldı. 6 aylik ursactive tedavisine de başladım. Bu safra reflüsü sanırım mide reflüsünü de tetikliyormuş. Boğazda yanma hissediyorum arada, özellikle sabahları. Merak ettiğim şey, 6 aylık ilaç kullanımından sonra normale dönüp dönemeyeceğim. Yoksa ilaçlara daha uzun süre devam etmek ya da başka bir tedaviyi denemek zorunda mı kalacağım?

  • sc41  (07.12.18 08:50:14)