noel'de kiliseye gitmek?

selam duyuru ahalisi.. Hristiyanlığa merak saldığım şu günlerde noel'in de yaklaşmış olması münasebetiyle noel'de kiliseye gidebilir miyim merak ediyorum? bazılarının ayrı bir cemaati vs oluyor çünkü, bu da kafamı kurcalıyor. ayrıca gittiğimde dikkat etmem gereken şeyler var mı ve ankara'da gidebileceğim kiliseler hangileri?

sağda solda hristiyan misyonerleri var. onlara ulaş, yönlendirirler.

  • babilbaligi  (06.12.18 10:56:56)
hangi mezhebin kilisesine gitmek istiyorsun karar verdin mi?

  • prasinos  (06.12.18 11:06:31)
@babil, hiç denk gelmedim, nerde olduklarını da bilmiyorum.

@prasinos, katolik kilisesine gitmek istiyorum ama atmosferi görmek istediğim için çok önemi yok şu anlık.
  • mehmed resad  (06.12.18 11:11:12)
ankara kalesinde müzeye çıkarken fransız katolik klisesi var oraya gidebilirsin. komünyon almadan izlemende sakınca yok.

  • prasinos  (06.12.18 11:15:12)
Çankaya Birlik tarafında Meryem Ana Katolik Kilisesi var. Gidip izleyebilirsin.

  • babilbaligi  (06.12.18 11:25:54)
hristiyanlığa merak salmasan da gidebilirsin.

ben müslüman müslüman bazı noellerde bizim oradaki protestan kilisesine gidip kendilerini tebrik ediyorum, birkaç ilahi vs dinleyip çıkıyorum.

dikkat etmen gereken şey oraya onları rahatsız etmeye, ortamı sulandırmaya gitmiş gibi bir izlenim bırakmamak.

ne bileyim selamın aleyküm, hayırlı noeller, noeliniz mübarek olsun gibi şeyler söyleme. usturupluca katıl ve çık.
  • eeb  (06.12.18 11:54:11 ~ 11:54:27)
Ne zaman gidilmesi lazım? Soruya kaynak.

  • reyals  (06.12.18 11:55:41)
Dikkatli ol dayak yeme ben zor kurtulmustum

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.12.18 12:36:09)
24 aralığı 25 aralığa bağlayan gece olur noel ayini
fotogaleri.haberler.com

  • prasinos  (06.12.18 12:54:53)
Ermeni kilisesi ve bilimum Ortodoks kiliseleri 6 Ocak'ta Noel kutluyor, bilginiz olsun.

  • monogram  (06.12.18 13:40:53)